موج
کدخبر : ۴۷۴۰۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-474009
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران:

52 هزار دستگاه ماشین آلات خط تولید در مازندران نوسازی شد

52 هزار دستگاه ماشین آلات خط تولید در مازندران نوسازی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری مازندران گفت: 52 هزار دستگاه ماشین آلات خط تولید بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی در مازندران با اعطای تسهیلات سرمایه ثابت 850 میلیارد تومانی نوسازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری مازندران، اظهار داشت: ماشین‌آلات خط تولید ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط استان نیازمند نوسازی است و ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل مصوبات سفر استانی رئیس جمهور با همراهی بانک مرکزی برای نوسازی ماشین آلات خط تولید بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای صنعتی مازندران تخصیص یافت.

وی ادامه داد: در شهرک‌های صنعتی مازندران یکهزار و ۵۰۵ واحد تولیدی وجود دارد که ماشین آلات خط تولید ۴۵ درصد این واحدها نیازمند نوسازی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری مازندران گفت: عمر مفید فعالیت ماشین آلات خط تولید در یک کارخانه کوچک یا متوسط حداکثر ۱۰ سال است، اما خط تولید بسیاری از واحدهای صنعتی استان به دلیل فشارهای اقتصادی و تحریم‌های خارجی سال هاست که نوسازی نشده که این امر عامل مهمی برای از دست رفتن بازار فروش و تولید کالای بی‌کیفیت است.

وی با بیان این‌که فرسودگی ماشین آلات خط تولید در بلند مدت به دلیل کمبود بازار فروش باعث تعطیلی واحدهای صنعتی می شود، گفت: در سه سال گذشته به دلیل ناتوانی کارخانه داران برای نوسازی ماشین آلات خط تولید، ۳۰ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان از مدار تولید خارج و تعطیل شدند.

خیریانپور تصریح کرد: بیشتر تسهیلاتی که در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به واحدهای صنعتی پرداخت می‌شود از نوع سرمایه در گردش با هدف رفع کمبود نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی است و بانک‌های عامل در استان رغبت کمی برای پرداخت تسهیلات باهدف به روز رسانی ماشین آلات خط تولید واحدهای صنعتی دارند.

وی با بیان اینکه با ابتکار دولت سیزدهم و در سفر استانی رئیس جمهور برای نوسازی ماشین آلات خط تولید مازندران برنامه ریزی های خوبی صورت گرفت، عنوان داشت: برای مقابله با فرسودگی خط تولید بنگاه‌های اقتصادی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مازندران ساز و کارهای لازم برای اعطای تسهیلات ۱۸درصد با بازپرداخت بلندمدت اتخاذ شده است.

این مقام مسوول اضافه کرد: در صورتی که برای نوسازی خط تولید ۳۷۰ واحد صنعتی در استان اقدامات لازم صورت نمی گرفت این بنگاه های اقتصادی به دلیل تولید محصول بی کیفیت و ناتوانی برای حضور در بازار رقابتی در آینده نزدیک تعطیل می شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه