موج
کدخبر : ۴۰۴۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404234

سمیه حیدری:

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: ماموریت اصلی کتابخانه های عمومی ارتقای فرهنگ جامعه با ابزار کتاب و کتابخوانی است و در راه این هدف بزرگ لحظه ای درنگ نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در بازدید جانشین و جمعی از فرماندهان سپاه امیرالمومنین(ع) سپاه استان ایلام از بخش های مختلف کتابخانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی محله بانبرز ایلام،افزود: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان مهمترین مولفه هویت ایرانی اسلامی، شان و جایگاه رفیعی در کتابخانه های عمومی دارد و بخش دفاع مقدس جرء بخشهای اصلی و پراهمیت در این مراکز است.

ویاظهار داشت این کتابخانه که مزین به نام سردار بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی است، با استفاده از اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری تاسیس و از محل اعتبارات طرح تسهیل گری اجتماعی استانداری و حمایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تجهیز شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام تصریح کرد: کتابخانه شهید حاج قاسم سلیمانی بزرگترین مرکز فرهنگی محله بانبرز شهر ایلام است که دارای امکانات گسترده مانند سالن آمفی تئاتر، بخشهای مخزن، کودک، مرجع و سالن مطالعه می باشد.

حیدری ابراز امیدواری کرد با مساعدت و همکاری مسئولین استان این پروژه بزرگ فرهنگی در سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی مورد بهره برداری قرار گیرد.

کریمیان

کتابخوانی از مهمترین و اساسی ترین مولفه های فرهنگ سازی است

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در این بازدید گفت: کتابخوانی از مهمترین و اساسی ترین مولفه های فرهنگ سازی است که نیاز به استمرار و پایداری دارد و جامعه ای که در نهادینه کردن این فرهنگ موفق شده است جزو پیشروترین و سالم ترین جوامع هستند.

سردار قدرت الله کریمیان به آمار پائین سرانه مطالعه در کشور اشاره و افزود: آنچه در بحث آمار کتابخوانی و سرانه مطالعه شاهد هستیم زیبنده کشور ما با آن سابقه و عقبه عظیم فرهنگی و تاریخی نیست هرچند به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در اقصی نقاط کشور فضاهای کتابخوانی ایجاد شده است اما متاسفانه ما در شیوه بهره برداری بهینه از آنها موفق نبوده ایم.

وی نشر فرهنگ کتابخوانی را یکی از دغدغه های سپاه پاسداران و مجموعه بسیج عنوان کرد و اظهار داشت: توسعه فرهنگ مطالعه نیاز به کار جهادی دارد و بیسجیان پرشور و انقلابی ما آمادگی کامل دارند که به کمک دستگاههای متولی این حوزه بیایند که قطعا منشاء خیر و برکت فراوان خواهد بود.

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام تصریح کرد: اساس کار سپاه در نواحی و حوزه های مقاومت بر مسائل تربیتی و فرهنگی استوار است و سالانه برنامه های آموزشی و فرهنگی مهمی در قالب جشنواره ها، مسابقات، کلاس های متنوع، اردوها و مراسمات مناسبتی، در راستای تحقق این هدف برگزار می کنند.

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام خاطرنشان کرد: انتظار ما این است کتابخانه سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی با همکاری بسیج وگروههای مردمی به پایگاه فرهنگی مهمی برای این محله تبدیل شود.

گفتنی است جمعی از فرماندهان سپاه امیرالمومنین(ع) سپاه استان ایلام با حضور سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی و سردار قدرت الله کریمیان جانشین این سپاه از بخش های مختلف کتابخانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی محله بانبرز ایلام، بازدید کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`