موج
کدخبر : ۳۸۵۴۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385456

محمدصادق معتمدیان:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: باید نگاه و رویکرد به حاشیه شهر را تغییر داده و به مردم حاشیه شهر هویت بدهیم و نباید خدمت رسانی در حاشیه شهر به صورت جزیره‌ای باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد ریل گذاری درستی صورت گرفته است و خدمت رسانی در حاشیه شهر نباید به صورت جزیره‌ای باشد .

معتمدیان همچنین در جلسه توانمندسازی و محرومیت زدایی حاشیه شهر مشهد ادامه داد: آمادگی داریم از همه ظرفیت‌های آستان خراسان رضوی در جهت خدمت به مردم عزیز بویژه مناطق محروم، کم برخوردار، مناطق روستایی و حاشیه شهر‌ها استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی ، حاشیه شهر مشهد را متفاوت از سایر مناطق حاشیه و محروم کشور دانست و گفت: تاکنون برای رفع محرومیت این مناطق حاشیه‌ای در مشهد و استان تلاش‌های زیادی شده است و در حال حاضر نیز همه امکانات استان برای رفع محرومیت پای کار آمده اند.

وی در مورد موضوع ساماندهی حاشیه شهر مشهد را نیازمند نگاه ملی دانست و ادامه داد: در استان همه ارکان مدیریتی انگیزه دارند تا در حوزه ساماندهی حاشیه شهر اتفاقات مثبتی بیفتد.

معتمدیان با تاکید بر مسئولیت دستگاه‌های حاکمیتی در راستای رسیدگی به مناطق محروم از جمله حاشیه شهر مشهد، بیان کرد: باید نگاه و رویکرد به حاشیه شهر را تغییر داده و به مردم حاشیه شهر هویت بدهیم.

وی با اشاره به پایین بودن برخی از سرانه‌ها از جمله بهداشتی، آموزشی و ورزشی در حاشیه شهر مشهد تصریح کرد: در همین راستا با مجموعه اقداماتی از جمله واگذاری اراضی به مردم در طرح تفصیلی بافت ثامن، پهنه بندی حرائم شهر مشهد و تعیین تکلیف برای دستگاه‌ها و شروع شدن طرح مهاجرت معکوس به صورت پایلود در دو شهرستان، ریل گذاری درستی صورت گرفته است.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: خوشبختانه در ماه‌های گذشته طرحی که ما در ستاد ملی بازآفرینی در خصوص ساماندهی مناطق حاشیه‌ای مشهد ارائه کردیم، مورد تصویب قرار گرفت و بنا شد در یک برنامه دو ساله، چهار هزار میلیارد اعتبار برای پروژه‌هایی که در دو بخش زیرساختی و روبنایی تعیین شده است، تخصیص یابد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده‌ای که ما در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد داشتیم، موضوع زمین بود که خوشبختانه در این خصوص توافقات و همکاری‌های خوبی از طرف آستان قدس رضوی صورت گرفته است. همچنین آیت‌الله علم‌الهدی نیز در قالب ستاد ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر مشهد اقدامات خوبی را انجام دادند و ما هم در تلاش هستیم تا بین ظرفیت‌های مختلف استانی و ملی تعامل ایجاد کنیم.

معتمدیان در انتها خاطرنشان کرد: تاکنون به صورت جزیره‌ای در حوزه حاشیه شهر خدمت رسانی صورت گرفته است، اما باید کار‌ها تقسیم شده و محوریت اقدامات با استانداری خراسان رضوی باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها