موج
کدخبر : ۳۷۹۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379385

علی بامشکی:

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان مشهد اعلام کرد: در تجمیع کل، ۲ هزار و ۱۹۵ نفر ثبت نام کردند که ۲۸۹ نفر رد صلاحیت شده و ۱۹ نفر انصراف دادند، همچنین ۵۰ نفر کسر مدرک داشته و هزار و ۸۳۷ نفر تایید شدند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی بامشکی رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان مشهد در پایان بررسی صلاحیت داوطلبان شهرستان مشهد خبرداد و اعلام کرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت‌های اجرایی بخش مرکزی، رضویه و احمد آباد، به موجب ماده ۵۱ قانون انتخابات شوراهای اسلامی روستاها اسامی تاییدشدگان به هیات نظارت بخش مربوطه ارسال شد.

علی بامشکی در ادامه عنوان کرد: کار بررسی صلاحیت‌ها در جلسات هیات نظارت بخش طی ۱۴ روز گذشته انجام و دیروز  ۳۱ اردیبهشت ماه، نتیجه به بخشداری مربوطه اعلام شد تا به داوطلبان اعلام شود.

وی با بیان اینکه معترضان رد صلاحیت شده می‌توانند به موجب ماده ۵۳ و ۵۴ از سوم خرداد ماه به مدت چهار روز اعتراض خود را همراه با مستنداتی که به تایید صلاحیت آن‌ها کمک می‌کند، به هیأت نظارت بخش مربوطه یا هیأت نظارت شهرستان مستقر در فرمانداری مشهد تسلیم کنند، گفت: این هیات به موجب ماده ۵۴ و ۵۵ طی ۱۰ روز به اعتراض آن‌ها رسیدگی ونظر قطعی و نهایی را ۱۵ خرداد به بخشداری‌ها اعلام می‌کند.

 بامشکی تشریح کرد: در  بخش مرکزی از هزار و ۴۲۹ نفر ثبت نام کننده، ۱۷۶ نفر در هیأت اجرایی و ۱۰۰ نفر در هیأت نظارت رد صلاحیت شده ( ۳۳ نفر به دلیل کسر مدارک) و هزار و ۱۴۳ نفر تایید شدند.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان مشهد با اشاره به اینکه در بخش رضویه از ۴۵۸ نفر ثبت نام کننده ۲ نفر انصراف دادند، افزود: ۱۰ نفر در هیأت اجرایی رد و ۲۰ نفر در هیأت نظارت رد صلاحیت(۱۷ نفر کسر مدرک) و در این مرحله ۱۳ نفر نیز انصراف داده و ۴۱۳ نفر تایید شدند.

وی اضافه کرد: در بخش احمد آباد از  ۳۰۸ نفر ثبت نام کننده ۲ نفر انصراف داده، ۱۰ نفر در هیات اجرایی و ۱۳ نفر در هیات نظارت رد صلاحیت شده و ۲ نفر در این مرحله نیز انصراف داده و ۲۸۱ نفر تایید شدند.

بامشکی در خاتمه خاطرنشان کرد: در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای شهر و روستای شهرستان مشهد ، در مجموع شهرستان ۲ هزار و ۱۹۵ نفر ثبت نام کردند که ۲۸۹ نفر رد صلاحیت شده و ۱۹ نفر انصراف دادند، همچنین ۵۰ نفر کسر مدرک داشته و هزار و ۸۳۷ نفر تایید شدند.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای شهرستان مشهد در پایان تصریح کرد: در شهرستان مشهد از مجموع ۳۰۹ روستای دارای شورای اسلامی ۴۹ روستا با شورای ۵ نفره و ۲۶۰ روستا با شورای ۳نفره وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها