موج
کدخبر : ۳۷۳۷۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373724

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: یکی از برنامه‌های شاخص اوقاف در ماه مبارک رمضان اجرای طرح ضیافت همدلی با هدف توزیع بسته‌های معیشتی کمک مؤمنانه است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی در ۱۳ امامزاده و آستان مقدس بقاع متبرکه شاخص مازندران اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف مذهبی در راستای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان با محوریت بقاع متبرکه استان، ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز در استان مازندران بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تایید ستاد کرونا برنامه‌های مذهبی خواهیم داشت و از تجمع باید پرهیز شود و اگر ستاد کرونا مخالف برگزاری مراسمات بوده باید تصمیمات این ستاد رعایت شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در راستای برگزاری مراسمات مذهبی در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: آن دسته از شهرستان‌هایی که قابلیت برگزاری مراسمات را ندارند می‌توانند از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی بهره‌گیری و اقدام به برگزاری مراسمات مجازی کنند.

وی یکی از برنامه‌های شاخص اوقاف در ماه مبارک رمضان را اجرای طرح ضیافت همدلی با هدف توزیع بسته‌های معیشتی کمک مؤمنانه دانست و ادامه داد: بسته‌های معیشتی از محل عوائد موقوفات با نیات مرتبط تهیه و بین نیازمندان و روزه‌داران توزیع خواهد شد.

حیدری‌جناسمی تصریح کرد: از محل عوائد موقوفات طرح افطاری ساده و غذای گرم تهیه و پیش از اذان مغرب بین روزه‌داران توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به تأکید نماینده ولی فقیه در استان مبنی بر باز بودن درب مساجد و بقاع متبرکه در ماه مبارک رمضان گفت: اذان‌های یومیه باید از مساجد و بقاع متبرکه استان پخش شود، اما بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا برگزاری مراسم همراه با تجمع نخواهیم داشت.

حجت الاسلام حیدری گفت: ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن است و لازم است در این ماه فضای استان با برگزاری محافل انس با قرآن کریم معطر شود و با توجه به محدودیت‌های کرونایی امکان برگزاری محافل بزرگ قرآنی در بقاع متبرکه وجود ندارد و تلاش می‌شود محافل قرآنی به صورت محدود بدون تجمع و در قالب پخش از شبکه‌های اجتماعی و یا سیمای مازندران برگزار شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها