موج
کدخبر : ۳۶۲۶۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362636

حسین صافی زاده :

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در امور ستادی و اجتماعی گفت: با اجرای طرح شهید سلیمانی بار مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی کاهش یافته است اما این احساس خطر وجود دارد که مردم با تصور اینکه کرونا پایان یافته ، عادی انگاری کنند .

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، حسین صافی زاده، مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در شورای اطلاع رسانی استان کرمان گفت:  با اجرای طرح شهید سلیمانی در آذر ماه سال جاری و مقابله همه جانبه با ویروس کرونا با مشارکت بسیج و سایر دستگاه‌ها اجرایی، از روند افزایشی مبتلایان و فوتی ها کاسته شده است .

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در امور ستادی و اجتماعی  گفت: یکی از اولویت های طرح شهید سلیمانی، تامین نیازهای خانوارهای آسیب دیده و در معرض آسیب می باشد  که در این موضوع اقدامات خوبی در جهت تامین و توزیع اقلام خوراکی و بهداشتی جامعه هدف صورت گرفته است .

صافی زاده گفت: با اجرای طرح شهید سلیمانی و سایر اقدامات انجام گرفته روند نزولی شیوع ویروس کرونا را در استان شاهد و بار مراجعه به بیمارستان ها و مرگ و میر کاهش یافته است اما این احساس خطر وجود دارد که مردم فکر کنند با این روند نزولی، کرونا به پایان یافته و عادی انگاری کنند. و در این راستا وظیفه رسانه ها در  آگاه سازی مردم مهم است .

وی  با تاکید بر عدم حضور در اماکن و ماندن در منزل در جهت کنترل چرخه انتقال ویروس کرونا گفت : در چند روز آینده هوا سرد خواهد شد و این شرایط سبب می‌شود تا تهویه اماکن به حداقل برسد؛ به همین علت مردم باید در روزهای آتی به مراکز شلوغ و محیط های  بسته کمتر تردد کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها