موج
کدخبر : ۳۵۶۲۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356297

رییس اتاق اصناف یزد گفت: از ستاد استانی مقابله با کرونا در یزد که در ماه قبل با کارشناسی و مشورت محدودیت های موثری را قرار دادند تشکر می کنیم ولی طرح تعطیلی کلی اصناف ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته گذشته غیر کارشناسی بود.

علیرضا حسنی رییس اتاق اصناف یزد در گفت و گو با خبرگزاری موج یزد گفت: یک ماه پیش با دستور ستاد استانی مقابله با کرونا محدودیت های صنفی را برای همه گروه اصناف به طور ساعتی قرار دادیم و موفق بود.

وی توضیح داد: محدودیت های ماه گذشته با شعار اینکه اصناف نصف روز برای اقتصاد خانواده فعالیت کنند و نصف روز برای سلامت جامعه مغازه ها را تعطیل کنند ابلاغ شده بود که در اجرای آن هم موفق شدیم و آمار فوتی و بستری های ناشی از کرونا با همت کسبه و رعایت مردم یزد کاهش یافت.

حسنی با اشاره به محدودیت های هفته گذشته گفت: به عنوان متولی اصناف استان شرمنده هستیم که برخی دستورات را ابلاغ می کنیم که راضی نیستیم چرا که درآمد بازار ضعیف شده و اگر محدودیت هایی را داشته باشیم برای اصناف سخت است ولی به خاطر سلامت جامعه باید همکاری کنیم.

حسنی گفت: محدودیت های هفته گذشته که  توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ شد و طی آن اصناف را به طور کل تعطیل اعلام کرد و اجرا شد؛ موفقیت آمیز نبود چرا که کاملا غیر کارشناسی بود و تقسیم بندی اصناف هم غیر کارشناسی انجام شده بود.

وی بیان کرد: طرح تعطیلی کلی اصناف غیر کارشناسی بود، به علت اینکه نبود درآمد اصناف برای خانواده مضر است و کرونا هم برای جامعه مضر است پس ما باید فعالیت اصناف را هم در نظر بگیریم.

حسنی در ادامه گفت: از ستاد استانی مقابله با کرونا در یزد که در ماه قبل با کارشناسی و مشورت محدودیت های موثری را قرار دادند تشکر می کنیم.

وی اعلام کرد: از استاندار یزد درخواست کردیم تا محدودیت ها را به هفته های قبل باز گردانند و اصناف نصف روز را اجازه فعالیت داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  سلام. از صحبت های شما این نتیجه را میگیریم که:
  اصناف باید تعطیل عمومی بکنند.
  حالا به هر بهانه ای شده.
  جناب ها : شما که حقوقتان سر جاش است .
  از قدیم تا حالا گفته اند.( سیر یاد گشنه نیست.)
  بخدا یاد مردم و قشر ضعیف جامعه باشید.
  بخدا قسم : مردم نون شب ندارند.
  بخدا قسم: از پس امروز بود فردایی.
  قیامتی هم است.

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها