موج
کدخبر : ۳۵۰۱۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350101

معاون فرهنگی کمیته امداد استان اصفهان خبر داد:

معاون فرهنگی کمیته امداد استان اصفهان از بهره مندی دانش آموزان اصفهانی تحت پوشش کمیته امداد از خدمات موسسه قلم چی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آرش محمد حسینیان با اشاره به تحصیل ۱۸ هزار و ۶۰۰ دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد اصفهان بیان کرد: دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان از خدمات موسسه قلم چی به شکل بورسیه بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: برای این منظور تا جای ممکن و با همکاری نیکوکاران، خیران و مردم نیک اندیش استان کمک هزینه های شروع سال تحصیلی در کنار سایر خدمات و اقلام به این عزیزان اهدا شده وادامه خواهد داشت.

محمدحسینیان با تاکید بر اینکه رقابت بر سر موفقیت در کنکور در سال های اخیر سخت و پر هزینه شده است، گفت: فرزندان خانوارهای نیازمند به علت وجود پاره ای مشکلات فرهنگی و مالی در حاشیه این رقابت قرار دارند که امیدواریم با تلاش این نهاد و همکاری فعالان عرصه خیر و احسان این وضعیت بهبود یافته و بتوانند با موفقیت در کنکور و راهیابی به رشته ها و دانشگاه های مطرح، آینده خوبی برای خود و خانواده شان فراهم کرده و از چرخه فقر خارج شوند.

وی ادامه داد: برای حمایت از دانش آموزان تحت حمایت، تفاهم نامه ای به صورت سراسری بین بنیاد علمی فرهنگی قلم چی(وقف عام) و کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شده که مهمترین دستاورد های آن برای این عزیزان به شرح زیر است:

۱-بورسیه رایگان دانش آموزان تحت حمایت دارای معدل ۱۷ و بالاتر، جهت استفاده از آزمون های برنامه ای (حضوری/برخط) و کتب کمک آموزشی کانون ( ۸ تا ۱۰ جلد در یک پایه ی تحصیلی)

۲-بورسیه رایگان دانش آموزان پایه دوازدهم با شرط عدم غیبت در آزمون ها و بهره مندی از خدمت دریافت کتب جمع بندی

۳-بهره مندی دانش آموزان با معدل ۲۰ از دربافت کمک هزینه تحصیلی

۴-بورسیه رایگان دانش آموزان ابتدایی در آزمون ها با شرط عدم غیبت

۵-بورسیه رایگان دانش آموزان دوازدهم سال قبل که در کنکور شرکت کرده اند با شرط معدل بالای ۱۶ در آزمون ها

۶-تجهیز کتابخانه های مراکز فرهنگی کمیته امداد به شزط استفاده حداکثری از کتب در سال قبل

۷-استفاده از دانش آموزان و دانشجویان نخبه، مستعد و برتر تحت حمایت در کادر آموزشی یا پشتیبان در صورت دارا بودن شرایط

معاون فرهنگی کمیته امداد اصفهان در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۴۸۶۲ نفر از فرزندان خانوارهای تحت حمایت در حال تحصیل در دانشگاه های مختلف هستند و از خدمات کمک هزینه تحصیلی و شهریه بهره مند می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها