موج
کدخبر : ۳۴۳۳۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343318

مسئوول کانون مداحان شهرستان خمینی شهر در گفتگو با موج خبر داد:

مسئوول کانون مداحان شهرستان خمینی شهراز پخش برنامه های اینترنتی جهت فیض بردن عزاداران حسینی که مبتلا به بیماری هستند، در فضای مجازی خبرداد.

قدیر علی حسن زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، در خصوص برگزاری برنامه هیات های شهرستان خمینی شهر اظهار کرد: امسال برگزاری عزاداری سیدالشهداء با وجود ویروس کرونا متفاوت است.

وی با توضیح این مطلب که هرشب با چند هیات از هیات های شهر جلسه و گفتگو داشتیم، تصریح کرد: اکثر روسای هیات ها پروتکل های بهداشتی را در هیات خود رعایت می کنند و حفظ سلامتی و جان مردم را امری واجب می دانند به همین دلیل در کنار عزاداری ایام‌محرم دستورات بهداشتی را نیز رعایت می کنند.

مسئول کانون مداحان خود و مداحان شهرستان را تا حدودی مسئول حفظ وسلامتی جان شهروندان دانست و افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری که فرمودند عزاداری با رعایت دستورات بهداشتی باشد، وظیفه ما مداحان ایجاب می کند که با رعایت نکات بهداشتی الگو و سرمشق نوجوانان و جوانان باشیم.

وی خطاب به افرادی که دارای کهولت سن ویا به بیماری خاصی مبتلا هستند گفت: طبق روایتی از امام صادق (ع) که رحمت خدا بر کسانی که اقامه عزا می کنند ؛ عزاداری می تواند در خانه هم صورت پذیرد و عاشقان سیدالشهداء که دارای موارد خاصی از بیماری هستنداز رفتن به مساجد وتکایا پرهیز کنند و  از طریق فضای مجازی برنامه های هیاتها و مجالس عزادری اباعبدالله الحسین (ع)را دنبال نمایند.

حسن زاده در پایان خاطر نشان کرد: روسای هیات ها و مداحان هر هیات تا حدودی مسئولیت سلامت افراد عزادار هستند و نباید با عملی ناشایست موجب آزار و رنجش قلب عزادار حضرت صاحب الزمان( عج)  شوند و رفتار آنها باید به معنای واقعی حسینی و زینب گونه باشد.

عزاداری امام حسین

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها