موج
کدخبر : ۳۳۸۶۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338659

استاندار قم:

استاندار قم با اشاره به اهمیت بهره مندی از رویکردهای نوین اشتغال زایی، گفت: توجه به نیاز استان و در نظر گرفتن اولویت‌های اساسی در اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی و تسهیل فعالیت واحدهای تولیدی امری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در سالن جلسه‌های کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به جذب 116 درصدی اعتبارها توسط دستگاه‌های قم، اظهار کرد: با این رقم قم توانست رتبه دوم را در جذب اعتبارها و تسهیلات کسب کند.

وی همچنین مصوبه استانی جذب ۶۰ درصدی منابع بانک های خصوصی برای ارائه تسهیلات واحد های تولیدی را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: راهکار های لازم برای تحقق این منابع و ارائه تسهیلات به متقاضیان پیگیری شود.

وی با انتقاد از برخی نواقص در ثبت طرح‌های جذب سرمایه و تسهیلات در سامانه بهین یاب خاطر نشان کرد: مطالبه مدیریت استان اهتمام بیشتر برای بهبود وضعیت استان در این زمینه است و باید پیشنهادهای لازم برای رفع نواقص عملیاتی شود.

استاندار قم با تاکید بر اهمیت فعالیت بانک های عامل در راستای پیگیری و جذب منابع و تسهیلات ملی، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت کارگروه های استانی و هیات خبرگان بانکی استان، مشکل ها و موانع پیش روی واحد های تحت مالکیت بانک ها احصا و برنامه زمان بندی فعال کردن واحد های راکد تحت تملک بانک معین و با تعیین تکلیف واحدهای تولیدی بستر بازگشت آنها به مدار تولید فراهم شود.

وی همچنین با ضروری خواندن بهره مندی از نظرها و پیشنهادهای بخش خصوصی در راستای رفع موانع تولید، تصریح کرد: احداث مجتمع های مسکونی در جوار شهرک های صنعتی به لحاظ توجیه اقتصادی و هزینه ای واحدهای تولید، امری منطقی و ضروری است.

سرمست اضافه کرد: این پیشنهادها باید در کمیته های فرعی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مورد بررسی قرار گیرد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها