موج
کدخبر : ۳۳۲۶۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332618

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هرمزگان، گفت: طی امروز شرایط دریا جهت ترددهای دریایی در محدوده استان مساعد پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان ، گفت: طی امروز شنبه، هفدهم خرداد ماه در ساعات ابتدایی صبح مه صبحگاهی و کاهش شعاع دید افقی پدیده غالب جزایر خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امروز شرایط دریا جهت تردد‌های دریایی در محدوده استان مساعد پیش بینی می شود، لکن در مناطق غربی و شمالی خلیج فارس همانند روزهای گذشته وزش بادهای نسبتاً شدید شمال غربی و مواج شدن این مناطق پیش بینی شده است.

عارفی عنوان کرد: همچنین در ارتفاعات استان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و وقوع رگبار پراکنده باران دور از انتظار نخواهد بود و با توجه به وزش بادهای نسبتاً شدید شمال شرقی در جنوب شرق کشور، احتمال افزایش سرعت باد در مناطق شرقی استان و بروز پدیده گرد و غبار نیز وجودخداهد داشت.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هرمزگان، اذعان داشت: روز یکشنبه در دریای عمان و تنگه هرمز افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی و در خلیج فارس افزایش سرعت  بادهای شمال غربی سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد که توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از رفتن به دریا خودداری نموده و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناورهای متردد در منطقه صورت پذیرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه تداوم وزش بادهای جنوب شرقی و تلاطم دریا تا روز سه شنبه، بیستم خرداد ماه پیش بینی می‌شود، اضافه کرد: طی امروز کماکان هوای گرم در سطح استان ماندگار خواهد بود و از یکشنبه تا اواسط هفته جاری با افزایش رطوبت نسبی منطقه، کاهش دما (بین 2 تا 4 درجه) در استان پیش بینی می شود

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها