موج
کدخبر : ۳۲۳۴۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323410

استاندار همدان در واکنش به آمار منتشر شده در توئیت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

استاندار همدان در واکنش به آمار منتشر شده در توئیت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سفرهای نوروزی بر اساس مصرف اینترنت عنوان کرد: آمار اعلامی وزیر مربوط به مراجعه همدانی های مقیم در سایر استان ها به زادگاه خود است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سیدسعید شاهرخی، استاندار همدان با اشاره به تماس تلفنی خود با محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: آمار اعلامی وزیر مربوط به مراجعه همدانی های مقیم در سایر  استان ها به زادگاه خود است.

شاهرخی افزود: وزیر ارتباط تحلیلی از شماره تلفن هایی که از تهران خارج شده و به استان های مختلف رفته اند را در توئیت خود منتشر کرده و اعلام داشت که حدود ۱۰۰ هزار تن از این تلفن ها در همدان مستقر هستند.

وی اضافه کرد: شماره تلفن های مورد استناد وزیر ارتباطات مربوط به همدانی هایی است که در تهران و سایر استان ها زندگی می کنند و در ایام نوروز برای دید و بازدید اقوام خود به همدان آمده اند.

شاهرخی با خوش آمد گویی به همدانی هایی که به خانه بستگان آمده اند، گفت: از آنها می خواهیم که در منزل بمانند و با پرهیز از برقراری میهمانی ها، مدت اقامت خود را محدود کرده و به شهرهای زندگی خود بازگردند تا تراکم جمعیت در خانوار کاهش یابد.

وی افزود: اینکه ۱۰۰ هزار مسافر به همدان آمده باشد، را هرگز تایید نمی کنیم و جمع بندی وزیر ارتباطات از آمار اعلام شده نیز همدانی های مقیم سایر شهرها هستند که در این ایام برای دیدار نوروزی به این شهر سفر کرده اند.

استاندار همدان یادآور شد: همچنین با در اختیار داشتن شماره تماس این تعداد همدانی از طریق مخابرات نیز با ارسال پیامک توصیه های لازم در راستای اقامت کوتاه در استان، ماندن در منزل و پرهیز از حضور در مکان های عمومی را انتقال می دهیم.

شاهرخی خاطرنشان کرد: هیچ گونه مسافری پذیرش نداشته ایم و هتل‌ها، مدارس و مهمان‌پذیرهای در این استان تعطیل هستند.

وی افزود: حتی یکی از هتل های رزرو نیز تنها ۹ اتاق را به پذیرش اختصاص داده و به ندرت شاهد تردد مسافر هستیم.

براساس آخرین آماد اعلام شده، ۲۲۴ همدانی مبتلا به ویروس کرونا شده اند.

نتایج و یافته های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز نشانگر ابتلای ۲۷ همدانی به ویروس کرونا است.

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: شناسایی ۹۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور، مجموع درگذشتگان به هزار و ۵۵۶ نفر رسید.

بر اساس نتایج و یافته های آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز ۹۶۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن نفر افزایش یافت.

همچنین براساس این گزارش هفت هزار و ۶۳۵ نفر از بیماران کرونایی در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

همچنین با جان باختن ۱۲۳ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به هزار و ۵۵۶ نفر رسید.

موارد جدید بیماران کرونا در کشور به تفکیک استان ها نیز اعلام شده که در استان همدان ۲۷ نفر جدید به آمار مبتلایان اضافه شد.  

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها