موج
کدخبر : ۳۰۹۸۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309862

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم:

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم گفت: اگر به توانمندی‌های علمی خود در سطح دانشگاه‌ها و مراکز علمی بها بدهیم،در تولید و صنعت به شکوفایی می‌رسیم.

حجت الاسلام سعید فراهانی فرد در گفتگو با خبرگزاری موج قم، با تاکید بر بهره‌گیری از پژوهش‌های علمی و تبدیل ایده به ثروت در جهت برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دستاوردهای علمی فراوانی در سطح جهان دست یافته‌ایم که اگر این ظرفیت‌های علمی را با نیازهای روز کشور تطبیق دهیم، توسعه روزافزون‌تری در انتظار ما قرار دارد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم افزود: مراکز علمی و دانشگاهی دارای توانمندی‌های فراوانی در عرصه علم و پژوهش هستند و اگر این توانمندی‌ها را به خوبی معرفی کنند و در اختیار سازمان‌های دولتی و خصوصی قرار دهند، مشکلات زیادی در سطح استانی و ملی رفع می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین اگر به توانمندی‌های علمی خود در سطح دانشگاه‌ها و مراکز علمی بها بدهیم، در تولید و صنعت به شکوفایی می‌رسیم.

حجت الاسلام فراهانی فرد بیان کرد: دانشگاه قم در سال‌های اخیر با جهت‌دهی به فعالیت‌های علمی و پژوهشی، یکی از راهبردهای مهم خود را انظباق با نیازهای جامعه و ایجاد اشتغال برای دانشجویان و حضور در عرصه‌های پیوند صنعت و پژوهش و ایده‌های نوآورانه و تولی علم می‌داند.

وی تصریح کرد: چرخه اقتصاد در جامعه بدون علم و فناوری به سختی می‌چرخد و کشور را با هزینه‌های سنگینی در تولید مواجه می‌کند، اگر بتوانیم دانش، پژوهش و فناوری را در قالب ایده‌های نوآورانه و یا شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت و سوی صنعت و تولید پیش ببریم، در بسیاری از زمینه‌ها به موفقیت و رشد اقتصادی دست می‌یابیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم خاطرنشان کرد: دانشجویان و اساتید دارای مقالات علمی در سطح بالایی هستند که در آن موضوعات مبتلاء به جامعه در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی دیده می‌شود که اگر از این ظرفیت‌های علمی استفاده کنیم برای بسیاری از مشکلات کشور، راهکارهای اثرگذاری به دست می‌آید.

وی گفت: مرکز رشد دانشگاه قم نیز با حمایت‌های مادی و معنوی از شرکت‌های دانش بنیان توانسته گام‌های مهمی در شناسایی نخبگان و پرداختن به ایده‌های فناورانه بردارد، این مرکز دارای ظرفیت‌های ملی در حمایت از نخبگان و ایده‌های نوآورانه بوده و دستاوردهای مهمی را به ثمر رسانده است.

حجت الاسلام فراهانی فرد افزود: کشور در شرایط تحریم قرار دارد و اگر بتوان به توانمندی‌ها جهت داد و به خودکفایی رسید،وابستگی اقتصادی خود را به بسیاری از کشورهای دنیا قطع خواهیم کرد،به شرط اینکه در ابتدا خود و توانایی‌ها و ظرفیت‌ها و داشته‌هایمان را باور کنیم.

وی تصریح کرد: دانشگاه قم دارای جامعیت گسترده‌ای به لحاظ علمی و پژوهشی است، به ویژه از نظر علوم انسانی در سطح کشور سرآمد هستیم و یکی از قطب‌های مهم در تولید علم به شمار می‌رویم و انتظار می‌رود با حمایت مسئولان حرکتی شتابنده در مسیر تحقق اهداف خود داشته باشیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه قم خاطرنشان کرد: خوشبختانه برخی از مسئولان قم، نگاه خوبی به پیوند صنعت و دانشگاه دارند و این فرصتی مهم در جهت ارائه توانمندی‌ها و ایده‌هاست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها