• نزاع خونین در رفسنجان ۱۰ کشته برجای گذاشت
 • سجاد غریبی لقب "هالک ایرانی" را از اینستاگرامش حذف کرد
موج
کدخبر : ۴۱۶۸۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-416839

اگر بخواهیم به قدمت دوره MBA اشاره کنیم باید گفت این رشته در حدود صد سال قدمت دارد و یکی از رشته‌ها و دوره‌های آموزشی مدیریتی به شمار می‌آید که به مدیریت کسب و کار می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری موج، اگر به تحصیل در رشته مدیریت علاقمند باشید، حتما درباره MBA هم اطلاعاتی دارید. اما اینکه MBA دقیقا چیست و چه کاربردی در کسب و کار و حرفه شما دارد موضوعی است که ما در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. همچنین در این مطلب به دوره MBA ثروت آفرینان که توسط موسسه ثروت آفرینان ارائه شده و به عنوان اثرگذارترین دوره MBA در ایران شناخته شده است نیز اشاره خواهیم کرد.

MBA چه رشته‌ای است؟

اگر بخواهیم به قدمت دوره MBA اشاره کنیم باید گفت این رشته در حدود صد سال قدمت دارد و یکی از رشته‌ها و دوره‌های آموزشی مدیریتی به شمار می‌آید که به مدیریت کسب و کار می‌پردازد. اما طبیعتا سرفصل‌ها و مباحث آن در طی دوره‌های مختلف تغییر یافته است. MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است و بیشتر مناسب افرادی است که در رشته‌های دیگری اقدام به تحصیل کرده‌اند اما نیازمند آن هستند که برای مدیریت کسب و کار خود از دانش مدیریتی کافی و بهینه‌ای برخوردار باشند. این رشته اکنون در دانشگاه‌های مختلف دنیا و ایران تدریس می‌شود اما به لحاظ سرفصل‌ها و دروسی که دارد لازم نیست که حتما شما دوره MBA را در دانشگاه طی نمایید، بلکه می‌توانید این رشته را در قالب دوره‌های آزاد که توسط موسسات مختلف ارائه می‌شود، نیز بگذرانید.

نکته مهم در خصوص دوره MBA که به صورت آزاد برگزار می‌شود آن است که می‌توان مفاهیم موجود در این رشته را در یک مدت کوتاه فراگرفت به طوری که مدیران بتوانند مانند یک فرد خبره مشکل به وجود آمده در سازمان خود را برطرف نمایند و یا استراتژی‌های راهبردی مختلفی را برای آینده کاری خود در نظر گیرند. مزیت گذراندن دوره MBA آن است که رشته‌ها و گرایش‌های مختلفی مانند حسابداری، اقتصاد، امور مالی و بازاریابی را در بر می‌گیرد. به این ترتیب فرد قادر خواهد بود با یادگیری ایده‌ها و ترفندهای مدیریتی در اجرای پروژه‌های آتی خود عملکرد بهتری داشته و در نهایت کسب و کار خود را سر و سامان بخشیده و به موفقیتی که انتظار دارد دست یابد.

دوره MBA ثروت آفرینان

مجموعه ثروت آفرینان که در ادامه بیشتر به معرفی آن و همچنین دوره‌های متعددی که در حوزه کسب و کار، هوش مالی، فروش و بازاریابی و همچنین دوره اصول و فنون مذاکره برگزار می‌کند خواهیم پرداخت، در حال حاضر یک دوره MBA را برگزار می‌کند که با عنوان دوره MBA ثروت آفرینان به آن دسترسی خواهید داشت. در این دوره که به عنوان اثرگذارترین دوره MBA در ایران شناخته شده است شما می‌توانید تخصص‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد را بدست آورید.

MBA1

 • طراحی و مهندسی مجدد کسب و کار
 • بهبود شم اقتصادی و در نتیجه رسیدن به شرایط و نتایج مالی بهتر
 • کسب تجربه بیشتر برای داشتن کلامی قدرتمند و اثرگذار در مذاکرات
 • قدرت تسلط بر نسل جدید بازاریابی و فروش
 • آشنایی با ابزارهای نوین تفکر و برنامه ریزی و استفاده از آن‌ها
 • به کارگیری استراتژی‌های مختلف جهت مدیریت کسب و کار

با گذراندن دوره MBA ثروت آفرینان یاد خواهید گرفت که افکار خیال برانگیزِ یک شبه پولدار شدن نه تنها راه صحیحی نیست بلکه مختص شما و سایر افراد پر تلاش هم نخواهد بود. با طی این دوره اثرگذار شما می‌توانید به یکی از افراد قدرتمند در کسب و کارتان تبدیل شوید. کسی که می‌تواند استراتژی و نقشه راهبردی صحیح و کارآمدی را طراحی کرده و طبق آن جلو برود و در نهایت به نتیجه مثبت یعنی موفقیت و کسب ثروتی که مایل است، دست یابید.

دیگر آن که با طی این دوره یاد خواهید گرفت که آنچه تاکنون در کسب و کار شما گذشته و رخ داده اما نتوانسته شما را به نتیجه دلخواهتان برساند، قابل تغییر و بهبود است و نکته مهم و حیاتی آخر آن که با این روش در طی یک زمان طلایی چند ساله و نه چندان بلند مدت حتما از شما فردی موفق ساخته و کسب و کار شما به نتایج شگفت انگیزی خواهد رسید.

MBA11

در دوره آنلاین MBA ثروت آفرینان چه مواردی را فرا خواهید گرفت؟

عموما دوره‌های آنلاین و غیر حضوری MBA ثروت آفرینان از همان کیفیت و اثرگذاری برخوردار است که دوره‌های حضوری این مجموعه از آن بهره‌مند می‌باشند. حتی به نظر می‌رسد با توجه به شرایط موجود در جامعه و درگیری با بیماری کرونا در حال حاضر شرکت در دوره‌های آنلاین بسیار به صرفه‌تر و کارآمدتر باشد، زیرا فرد می‌تواند با تمرکز بهتری دوره را به اتمام برساند و موفق به دریافت مدرک دوره MBA گردد. در ادامه به چند مورد از مباحثی که در این دوره به آن پرداخته خواهد شد، اشاره خواهیم کرد.

 • کوچ مدرن:

مجموعه ثروت آفرینان روش کوچ مدرن سوئیسی را برای اولی بار در ایران پیاده‌سازی کرده است و در این دوره مدل کسب و کار و ارزش‌ها و همچنین ایجاد و بهبود سیستم‌های فروش و بازاریابی به دانشجویان دوره آموزش داده می‌شود.

 • شم اقتصادی:

پیشتر اشاره کردیم که از آن جهت دوره MBA ثروت آفرینان به عنوان اثرگذارترین دوره MBA در ایران شناخته شده که می‌تواند شم اقتصادی شرکت کنندگان را تغییر دهد به طوری که بتوانند با استفاده از متدولوژی فراشناخت LA در هر جایی از شرایط کاری و مالی که هستند، وضعیت خود را ارتقا داده و در مدت زمان 5 تا 7 سال از پایین‌ترین درجات به جایگاهی که مایلند برسند.

 • هوش کلامی و مالی:

دکتر مظاهری به عنوان مدرس این دوره با استفاده از روش فراشناخت LA و ارائه الگوهای بی‌نظیر به ارتقای مهارت‌های هوش کلامی و مالی افراد کمک کرده، به طوری که فرد بتواند به آن چه که در خود نمی‌شناخته دست یابد و به قول معروف استعداد خود را دریابد.

 •  آموزش مهارت‌های گفتگو، مذاکره و فن بیان:

در طی دوره MBA ثروت آفرینان بر روی سطح گفتار و مهارت‌های کلامی شما کار خواهد شد زیرا مهارت یافتن در دوره اصول و فنون مذاکره که یکی از بخش‌های این دوره به شمار می‌آید، شما خواهید توانست دایره لغات و مفاهیم خود را در گفتگو با مشتری و .. افزایش داده و بتوانید از کلمات و جملات تاثیرگذار و قانع کننده در کسب و کار خود استفاده نمایید.

 • مدیریت فراگاه:

در این دوره قوانین ایجاد شرایط کسب ثروت به شما آموزش داده شده و این تکنیک‌ها کمک می‌کند تا بتوانید به درآمدسازی و یا بهتر بگوییم به پولسازی برسید.

 • مدیریت زمان:

می‌دانید که یکی از مشکلاتی که همیشه ما را در کارها با شکست مواجه کرده، نداشتن مدیریت زمان و اولویت‌بندی کارهاست. در دوره MBA ثروت آفرینان به شما آموزش داده می‌شود که چگونه از زمان خود به عنوان مهم‌ترین دارایی استفاده کرده و با مدیریت آن تمامی جوانب کسب و کار و زندگی خود را بهبود بخشید.

MBA12

مجموعه ثروت آفرینان

در حال حاضر شرایط اقتصادی نامشخصی بر جامعه حاکم شده به طوری که بیشتر افراد با هر کسب و کاری که دارند نمی‌دانند دقیقا فردا چه خواهد شد و انجام چه کاری در بهبود کسب و کارشان به صرفه‌تر و درست‌تر است. اما این پایان راه نیست زیرا در هر شرایطی می‌توان با استفاده از هوش مالی، یادگیری رفتارهای درست مدیریتی و ... کسب و کار خود را بهبود بخشید. اگر به دنبال راهی برای کمک به کسب و کار خود هستید شرکت در دوره MBA ثروت آفرینان که توسط موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس با مدیریت مهندس امیرحسین مظاهری ارائه شده است، می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. برای اطلاع از دوره‌های مختلف این مجموعه وب سایت https://pms.ir/ را ببینید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها