موج
کدخبر : ۳۳۰۳۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330374

یادداشت:

حضرت امام (ره) با ابتکار خود کاری کردند که مسئله فلسطین برای همه جهانیان زنده بماند.

علاء الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی در مورد اهمیت زنده نگاه داشتن جایگاه روز قدس و وظیفه کشورهای مسلمان در حمایت از گروه‌های مقاومت و مردم مظلوم فلسطین یادداشتی را در اختیار خبرگزاری موج قرار داد.

متن یادداشت به شرح زیر است: 

 یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و یادگار های جاودانه امام راحل روز قدس است. گرامیداشت روز قدس با یک پیشنهاد و فرمان از سوی امام (ره) آغاز شد و امروز شاهد آن هستیم که این روز به یک روز جهانی تبدیل شده است.

مسئله فلسطین منحصر به روز قدس نیست، مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان باید همواره و در مقاطع مختلف ندای آزادی فلسطین را سر دهند تا با این اقدام خود به روند نابودی رژیم صهیونیستی سرعت بخشند.

 روز قدس روز مقاومت و زنده نگه داشتن مظلومیت ملت فلسطین ، روز یادآوری قداست اولین قبله مسلملانان، یادآوری استمرار ظلم صهیونیست ها و حامیان آنهاست.

 روز قدس به کابوسی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آنها تبدیل شده است و این روز برای آنها بسیار نگران کننده است و درصدد عادی جلوه دادن این روز هستند.

روز قدس فرصتی را فراهم می‌کند که مردم جهان را نسبت به موضوع آزادی فلسطین هوشیار نگه دارد و نگذارد که این مسئله مهم به دست فراموشی سپرده شود.

 در شرایطی که جهان درگیر بیماری کروناست اما همه به دنبال روشن نگه داشتن این مشعل هستند.

روز قدس در قلوب تمام مسلمین جهان ریشه دوانده است. اگرچه راهپیمایی روز قدس در سال‌های گذشته با حضور قابل توجهی از مسلمانان برگزار می‌شد، ممکن است به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت فاصله اجتماعی این راهپیمایی مانند سال‌های گذشته برگزار نشود، اما این موضوع به معنای آن نیست که آرمان فلسطین و مطالبه آزادی قدس از ذهن مردم خارج و به دست فراموشی سپرده شود.

بنابراین بر اساس شرایطی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرده مردم می توانند با خودروهای خودشان به خیابان ها بیایند که قطعا این نوع ابتکار ارزشمند خواهد بود و شاهد راهپیمایی باشکوهی از سوی مردم خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها