موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل شنبه 25 اسفندماه را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل شنبه 25 اسفندماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید:

واشنگتن نباید کمک به ائتلاف سعودی در یمن را محدود کند          

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفته است: دولت دونالد ترامپ با هرگونه ایجاد محدودیت برای کمک به ائتلاف سعودی در جنگ بر علیه یمن مخالف است.

اظهار نگرانی روسیه از اقدامات آمریکا در مورد ونزوئلا          

به گفته مقام های روسی، تصمیم آمریکا مبنی بر خارج کردن تمامی کارمندان سفارت این کشور در کاراکاس، هشدار دهنده و خطرناک است.

3 مظنون مرتبط با حمله به دو مسجد نیوزیلند در بازداشت هستند          

روز شنبه(25 اسفندماه)، جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند در اظهاراتی گفته است: 3 مظنون مرتبط با حمله به دو مسجد در شهر کرایسچرچ، از جمله یک شهروند استرالیایی در بازداشت به سر می برند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در اظهار نظری از تمامی طرف های درگیر در سوریه خواسته است تا به تعهدات خود پایبند باشند و از توافق آتش بس در استان ادلب سوریه پشتیبانی کنند.

دولت سوریه، برخی کمک کنندگان بین المللی به این کشور که قول داده اند به سوریه جهت رهایی از خسارات ناشی از جنگ داخلی 8 ساله در این کشور کمک کنند را به دلیل اعمال تحریم بر علیه دولت سوریه، متهم به دورویی کرده است.

تجمع معترضان جلیقه زرد در فرانسه در روز شنبه(25 اسفندماه) به خشونت کشیده شد. جمع کثیری از معترضان فرانسوی در پاریس گردهم آمدند تا برای هجدهمین هفته پیاپی بر علیه دولت امانوئل مکرون و سیاست های آن دست به اعتراض بزنند.

روز شنبه(25 اسفندماه)، روسیه ماهیت ریاکارانه تحریم های جدید غرب بر علیه مسکو را محکوم کرد و قول داد اقدام تلافی جویانه مقتضی را نسبت به این حرکت "غیردوستانه" انجام دهد.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا اخیرا دستور تشکیل یک واحد نظامی جدید در ونزوئلا را داده است که مسوولیت اصلی آن حراست از تاسیسات مهم مثل تاسیسات آب و برق است. این اقدام تقریبا یک هفته پس از مواجهه ونزوئلا با قطعی برق گسترده در این کشور انجام می شود.

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر تلاش آمریکا برای پیش‌برد روابط خود با عراق و ادعای تلاش برای شکست دادن داعش در عراق درباره نقش ایران در این کشور گفت: شکی نیست که ایران به دنبال تحت کنترل در آوردن عراق است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها