موج
کدخبر : ۲۷۰۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270017

پمپئو:

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر تلاش آمریکا برای پیش‌برد روابط خود با عراق و ادعای تلاش برای شکست دادن داعش در عراق درباره نقش ایران در این کشور گفت: شکی نیست که ایران به دنبال تحت کنترل در آوردن عراق است.

به گزارش خبرگزاری موج، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوی اختصاصی با این شبکه آمریکایی درباره رویارویی با ایران گفت: ما ساده‌لوح نیستیم؛ می‌دانیم که دقیقاً با چه کسانی بر سر یک میز نشسته‌ایم، چه آن افراد از ایران باشند و چه از کره شمالی یا افغانستان. ما این افراد را می‌شناسیم و شرایطی را انتخاب می‌کنیم که آمریکا در آن امن‌تر باشد.

پمپئو درباره سفر آتی خود به غرب آسیا که بخشی از آن بر پایه موضع ضد ایرانی آمریکا استوار خواهد بود گفت: هدفی سه‌گانه وجود دارد؛ من به کویت، لبنان و اسرائیل سفر خواهم کرد که در هر کدام از این مناطق مأموریت متفاوتی در نظر گرفته شده است اما موضوع مشترک در هر یک از اینها، کمک به تقویت تلاش آنها برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین با اشاره به دیدار رسمی رؤسای جمهور ایران و عراق به بغداد و تهران گفت که عراق و ایران در حال شکل دادن روابطی هستند؛ عراق در حال نادیده گرفتن تحریم‌ها بوده و آیت‌الله سیستانی با رئیس جمهور ایران دیدار کرد.

وی در این زمینه افزود: به نظر می‌رسد که در زمینه قدرت دیپلماسی نرم ما در آنجا (عراق) به حاشیه رانده می‌شویم. چه اتفاقی در آن‌جا می‌افتد؟

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر تلاش آمریکا برای پیش‌برد روابط خود با عراق و ادعای تلاش برای شکست دادن داعش در عراق درباره نقش ایران در این کشور گفت: "شکی نیست که ایران به دنبال تحت کنترل در آوردن این کشور (عراق) است. فکر نمی‌کنم که این به صلاح مردم عراق باشد، می‌دانم که این به صلاح آمریکا هم نیست و می‌خواهیم به مبارزه در آن‌جا ادامه دهیم و مقاومت کنیم تا یک دولت آزاد در عراق به وجود باوریم که کمتر درگیر آن‌چه باشد که در ایران اتفاق می‌افتد".

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها