موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل پنج شنبه 11 بهمن ماه 1397 را گزارش می کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل پنج شنبه 11 بهمن ماه 1397 را می توانید در ادامه بخوانید: 

پمپئو از انجام مقدمات نشست دوم ترامپ-کیم جونگ اون خبر داد          

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا از اعزام تیمی به آسیا برای فراهم ساختن مقدمات نشست دوم ترامپ-کیم جونگ اون خبر داد که قرار است اواخر فوریه برگزار شود.

درخواست مخالفان مادورو از ارتش    

هزاران تن از معترضان مخالف دولت ونزوئلا از نیروهای مسلح خواستند تا دست از حمایت از نیکلاس مادورو بردارند.

رسانه های آلمانی به نقل از منابع آگاه از ثبت رسمی کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران خبر دادند.

روز پنجشنبه(11 بهمن ماه)، عمرالبشیر رئیس جمهور سودان در اظهار نظری اعلام کرد: مرز سودان و اریتره، از طرف دولت سودان بازگشایی خواهد شد. سودان از 1 سال قبل، مرز مشترک با اریتره را برای مبارزه با قاچاق سلاح و مواد غذایی بسته بود.

روز پنجشنبه(11 بهمن ماه)، آندریا تامپسون معاون وزیر خارجه آمریکا در امر خلع سلاح و امنیت بین المللی، از دیگر اعضای دائم شورای امنیت خواسته است تا به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای(NPT)، پایبند باشند.

پارلمان اروپا با اکثریت آرا، خوان گوآیدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. این اقدام، فشارها بر دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را افزایش خواهد داد.

رهبران سیاسی لبنان در قالب گروه ها و احزاب مختلف، به توافق در مورد شکل گیری دولتی جدید در این کشور رسیده اند. این اتفاق در شرایطی می افتد که لبنان از بدهی های سنگین خارجی رنج می برد و بحران سیاسی اخیر در این کشور در مورد تشکیل دولت، نگرانی ها در لبنان را افزایش داده بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها