روز پنجشنبه(11 بهمن ماه)، عمرالبشیر رئیس جمهور سودان در اظهار نظری اعلام کرد: مرز سودان و اریتره، از طرف دولت سودان بازگشایی خواهد شد. سودان از 1 سال قبل، مرز مشترک با اریتره را برای مبارزه با قاچاق سلاح و مواد غذایی بسته بود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز پنجشنبه(11 بهمن ماه)، عمرالبشیر رئیس جمهور سودان از بازگشایی مرز مشترک میان سودان و اریتره خبر داد. مرز سودان با اریتره برای 1 سال کاملا بسته شده بود.

سودان در اوایل ژانویه 2018، مرزهای مشترک خود با اریتره را پس از آنکه عمرالبشیر یک وضعیت فوق العاده 6 ماهه در مناطق کاسالان و کوردوفان شمالی برای مبارزه با قاچاق تسلیحات و مواد غذایی اعلام کرد، بسته بود. 

عمرالبشیر در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد:"من در اینجا و از کاسالا می گویم که ما قصد داریم مرز مشترک خود با اریتره را بار دیگر بازگشایی کنیم زیرا آن ها برادران و دوستان ما هستند".

این اقدام عمرالشیر در شرایطی انجام می شود که سودان در مدت اخیر درگیر تظاهرات گسترده ضد دولتی بوده است. بشیر در صحبت های خود در کاسالا، لحن متفاوتی را در مورد معترضان به دولت سودان بکار گرفت:"تغییر دولت و رئیس جمهور در سودان از طریق واتس آپ و فیس بوک اتفاق نخواهد افتاد. تنها راه حل، صندوق رای است". 

معترضان در سودان از دسامبر سال 2018، بر علیه دولت دست به اعتراض می زنند. جرقه این امر هم اعتراض مردم به افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی بویژه نان بوده است. معترضان، دولت را به بی کفایتی متهم می کنند.