رهبران سیاسی لبنان در قالب گروه ها و احزاب مختلف، به توافق در مورد شکل گیری دولتی جدید در این کشور رسیده اند. این اتفاق در شرایطی می افتد که لبنان از بدهی های سنگین خارجی رنج می برد و بحران سیاسی اخیر در این کشور در مورد تشکیل دولت، نگرانی ها در لبنان را افزایش داده بود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز پنجشنبه(11 بهمن ماه)، رهبران سیاسی لبنان بر تشکیل دولتی جدید توافق کردند. امری که به ماه ها سردگمی سیاسی در لبنان که کشوری با بدهی های سنگین خارجی است خاتمه خواهد داد.

نخست وزیر لبنان سعد حریری اکنون با چالشی بزرگ در ایجاد اصلاحات مورد نیاز برای رفع وضعیت وخیم مالی لبنان و تسهیل دریافت میلیاردها دلار پول در قالب وام و کمک مالی، با هدف افزایش رشد اقتصادی مواجه است.

دولت جدید لبنان، اغلب گروه های سیاسی رقیب در این کشور را شامل خواهد شد. این گروه ها، از انتخابات 6 می که در آن حزب الله توانست پیروزی انتخابات را کسب کند با یکدیگر در حال رایزنی هستند تا دولتی جدید تشکیل دهند.

لیست اعضای دولت، پنجشنبه اعلام خواهد شد. به گفته برخی منابع خبری، سعد حریری روز پنجشنبه در کاخ ریاست جمهوری با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار داشته است. گفته شده نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز به آن ها ملحق شده است.