موج
کدخبر : ۳۴۶۱۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346192

وزیر نیرو:

وزیر نیرو با اشاره به اینکه بحث افزایش قیمت برق صنعتی متعلق به امروز نیست بیان کرد تعیین نرخ برق صنایع، مستلزم کار کارشناسی است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان وزیر نیرو ضمن اشاره به درخواست سندیکای شرکت های تولیدکننده برق برای افزایش قیمت برق صنایع گفت: بحث افزایش قیمت برق صنعتی متعلق به امروز نیست و معتقدم باید در فضای کارشناسی حول آن بحث کرد و درنهایت با رعایت تمامی جوانب تصمیم گرفت.

وزیر نیرو ، با اشاره به این نکته که بسیاری از کشورهای جهان به منظور حمایت از تولید خود، هزینۀ برق صنعتی را با نرخ کمتری نسبت به برق خانگی دریافت می‌کنند، گفت: در سال جهش تولید، توجه به تولید داخل از طریق کاهش قیمت نهاده‌های تولید باید مد نظر دستگاه‌های سیاست‌‎گذار برای تصمیم‌گیری باشد.

*تعیین برق صنایع، مستلزم کار کارشناسی است

وی با اشاره به صنایعی که کلیه محصولات خود را به خارج از کشور صادر می‌کنند، گفت: تصمیم‌گیری در ارتباط با تعیین قیمت برقیفروشی به صنایعی که محصولات خود را صادر می‌کنند نیازمند بررسی است اما این قیمت باید به نحوی تامین شود که یارانه دولتی با در نظر گرفتن مباحث کارشناسی به صنایع اختصاص یابد.

اردکانیان در تشریح راهکارهای موجود به منظور خارج کردن صنعت نیروگاهی از شرایط موجود، تصریح کرد: نباید اینگونه باشد که صنایعی خاص، از یارانه‌های ویژه‌ای برخوردار شوند و تخصیص این منابع باید با توجه به سیاست‌های حمایتی به دقت صورت پذیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها