موج
کدخبر : ۳۴۳۲۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343236

کامبیز بازرگان؛

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سرانه مصرف روغن در دنیا 12 کیلو و در ایران 19 کیلو است و این روا نیست در ایران که 80 درصد واردکننده روغن است در صدا و سیما تبلیغ مصرف روغن و غذاهای پرچرب شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج معاون وزیر جهاد کشاورزی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اشاره به اینکه وظیفه این سازمان در سطح کلان بهبود امنیت غذایی کشور است، گفت: در کشوری مانند ایران که از نظر اقلیمی با محدودیت آب و خاک روبروست باید با استفاده از دانش کمبودهای موجود را جبران کرد.

کامبیز بازرگان با بیان اینکه مجموع تولید از  97 میلیون تن در سال 92 به 125 میلیون تن در سال رسیده است، افزود: اگر تولید شکر افزایش یافت روش کشت چغندر قند را سازمان تحقیقات تغییر یافت و اگر کیفیت کود یا پرورش ماهی، میگو و...رشد داشتیم موسسه های پژوهشی فعالیت پررنگی داشتند.

رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه سبد ارقام محصولات کشاورزی افزایش پیدا کرده است، گفت: 9 واکسن جدید دام و طیور در 8 سال گذشته تولید شده است و در مجموع حدود 18 درصد دز تولیدی واکسن افزایش یافته است.

بازرگان با اشاره به اینکه

او با اشاره به اینکه رشد 130 درصدی در بخش دانش فنی کشاورزی داشته ایم، گفت: در سال 92 حدود 290 شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی داشته ایم که در حال حاضر به بیش از 800 شرکت رسیده است.

او با اشاره به اینکه حدود 4.5 برابر سرمایه صندوق های روستایی افزایش یافته است، گفت: در سال های گذشته آموزش زنان روستایی 2.5 برابر افزایش یافته و نزدیک به 100 اپلیکیش آموزشی ارائه شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه ایران پتانسیل تبلیغ غذاهای پروری را ندارد، گفت: سرانه مصرف روغن در دنیا 12 کیلو و در ایران 19 کیلو است و این روا نیست در ایران که 80 درصد واردکننده روغن است در صدا و سیما تبلیغ مصرف روغن و غذاهای پرچرب شود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها