English

با دستور دادستان قزوین صورت گرفت؛

جلوگیری از خروج ۷۰ میلیون دلار ارز

با دستور دادستان قزوین از خروج ۷۰ میلیون دلار ارز جلوگیری شد.

جلوگیری از خروج ۷۰ میلیون دلار ارز

به گزارش خبرگزاری موج قزوین ، جلسه مشترک بین مدیرکل محیط زیست و مدیرعامل شرکت‌های صنعتی استان قزوین با تعدادی از کارمندان سفارت چین با همت دادستانی استان قزوین امروز بصورت حضوری و همزمان صوتی و تصویری با سرمایه گذاران چینی برگزار شد.

حسین رجبی دادستان قزوین در این جلسه در تشریح خبر سرمایه گذاری کشور چین در استان قزوین، اظهارکرد: شرکای سرمایه گذار خارجی در شرکت «صنایع فلزی آبتین آذر آدلی» جهت ایجاد کارخانجات تولید «ورق‌های زنگ نزن و آلیاژ فرو منگنز» که از محصولات کاملا وارداتی هستند، برغم اخذ برخی مجوز‌ها با مشکلات و قوانین دست و پا گیر اداری مواجه هستند.

وی افزود: پس از مراجعه به اداره محیط زیست استان قزوین بدون ارائه راهکار اجرایی و کارشناسی، برای اجرای این طرح ملی ۳۰ میلیون دلاری با سرمایه گذاری خارجی، که درصورت راه اندازی، از خروج ۷۰ میلیون دلار ارز در سال جلوگیری و موجب اشتغال مستقیم حدود ۳۰۰ و غیر مستقیم ۲ هزار نفر می‌شود، متاسفانه مخالفت شد.

این مقام قضایی استان ادامه داد: این درحالی است که کشور‌های نویسنده «نسخه ممنوعیت‌های زیست محیطی» مانند آمریکا خودشان چند برابر ایران تولید ورق‌های زنگ نزن را دارند و متاسفانه این نسخه‌ها بدون هوشمندی لازم توسط برخی ارگان‌ها به فارسی ترجمه شده اند که معنی آن توقف تولید و خام فروشی خواهد بود.

رجبی بیان داشت: شرکت چینی با مبلغ ۲۷ میلیون دلار آورده برای ساخت شرکت در قزوین برای گرفتن مجوز به سازمان صنعت معدن استان رجوع می‌کند که متاسفانه بی نتیجه است.

وی تصریح کرد: در نتیجه مدیرعامل کارخانه به دادستانی استان قزوین رجوع می‌کند که با حمایت رئیس کل دادگستری استان منجر به ورود و پیگیری دادستان استان قزوین برای رفع این مشکل از جمله (گرفتن مجوز برای این شرکت و زمین از شهرک‌های صنعتی و تشکیل جلسه و مصوبه) می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلات این شرکت تا حدی رفع شده است، تصریح کرد: مدیرعامل این شرکت با وجود این مشکلات قصد تعطیلی کار در استان و بازگشت سرمایه را داشت که با ورود دادستان استان قزوین این مشکل درحال برطرف شدن است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان با بیان اینکه حال با توجه به تاکیدات رهبر معظم ایران اسلامی بر رشد تولید خصوصا «صنعت مادر استیل» که رشد آن موجب رشد بسیاری از صنایع بخصوص «تجهیزات پزشکی و دارویی و غذایی و ...» شده و مستقیما جلوی خام فروشی را می‌گیرد و از طرفی موجبات جذب سرمایه گذاری در آینده می‌شود. در این جلسه مقررشد: طرح توجیهی این شرکت در زمینه مصرف آب و استفاده بهینه از پسماند مجددا بازنگری شود و در خصوص مکان شرکت شهرک‌های صنعتی نیز مساعدت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه