موج
کدخبر : ۴۱۴۱۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-414179

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو خبر داد:

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: پروژه آب‌رسانی به شهر‌های نوشهر، چالوس، مرزن‌آباد، هچیرود و 129 روستای منطقه، از نظر تخصیص اعتبارات هیچ محدودیتی برای اجرای آن وجود ندارد و منابع آن را کاملاً تأمین کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محسن بختیار در حاشیه بازدید از روند عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به شهرستان‌های چالوس و نوشهر، اظهار داشت: این پروژه از جمله طرح‌های بسیار مهم، حیاتی و کلیدی کشور است.

وی ادامه داد: با اجرا و بهره‌برداری از این طرح، عملاً شهر‌های نوشهر، چالوس، مرزن‌آباد، هچیرود و 129 روستای این مناطق از آب شرب بسیار با کیفیت، سالم و پایداری برخوردار خواهند شد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه پروژه عملاً سه بخش مهم دارد، گفت: بخش اول مربوط به آب‌گیر طرح است که با یک بند انحرافی تکمیل شد و تقریباً 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون وزیر نیرو در چالوس

وی افزود: قسمت دوم مربوط به تصفیه خانه است که در برنامه عملیات اجرایی قرار دارد و همه تلاش‌ها برای تکمیل این بخش از پروژه نیز در حال انجام است و در نهایت با 28 کیلومتر خط انتقال، آب به شهر‌های نوشهر، چالوس، مرزن‌آباد، هچیرود و 129 روستای این مناطق خواهد رسید.

بختیار بیان داشت: در مجموع این پروژه ملی از وضعیت نسبتاً مناسبی برخوردار است ولی هر چند با موانعی روبرو است که این موضوع در جلسه‌ای که با عوامل اجرایی پروژه داشتیم بررسی شد و سعی و تلاش همه بر رفع موانع موجود بر سر راه اجرای این پروژه آب‌رسانی است تا روند عملیات اجرایی پروژه سرعت بیشتری به خود بگیرد و مردم عزیز منطقه در آینده نزدیک از منافع آن بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به اینکه سؤال که «قرار بود این پروژه در سال 1400 به بهره‌برداری برسد اما چه شد که به تأخیر افتاد»، اظهار داشت: درباره زمان‌بندی اتمام این پروژه هم تلاش داریم تا در اسرع وقت و عملاً با حداقل زمان ممکن این طرح به نتیجه برسد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو تصریح کرد: از نظر تخصیص اعتبارات ، هیچ محدودیتی برای اجرای این پروژه وجود ندارد و منابع آن را کاملاً تأمین کردیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها