موج
کدخبر : ۴۰۶۵۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406579

مدیر جهاد کشاورزی جویبار خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی جویبار گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال سطح کشت گندم این شهرستان به 2 هزار و 300 هکتار برسد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، غلامرضا سعیدی با بیان اینکه تاکنون 100 هکتار اراضی کشاورزی شهرستان جویبار به کشت گندم اختصاص یافت، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال سطح کشت این محصول به 2 هزار و 300 هکتار برسد.

وی ادامه داد: توزیع بذور گندم گواهی شده در 7 عامل توزیع و شرکت های مورد تأیید جهاد کشاورزی این شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد و مشکلی از بابت تأمین و توزیع بذر گندم در این شهرستان وجود ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار گفت: خدمات ارائه شده به کشاورزان گندمکار علاوه بر تأمین کود شیمیایی و بذور اصلاح شده، بوجاری کردن بذر، در اختیار قرار دادن تراکتور و دستگاه های کشت مستقیم و سایر ادوات خاکورز حفاظتی و خطی کار بذور، برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی و ارائه دانش فنی و نظارت کارشناسان کشاورزی در زمان کاشت است.

وی بیان داشت: مزایای کشت مکانیزه در مقایسه با کشت سنتی، تراکم مناسب بذر، عمق مناسب کشت و سطح سبز یکنواخت، استفاده از نهاده‌های کشاورزی کود و بذر به صورت همزمان، افزایش عملکرد، کاهش هزینه‌های تولید و ذخیره‌سازی مناسب آب است و به کشاورزان توصیه می شود کشت مکانیزه را جایگزین کشت سنتی کنند.

سعیدی بر اجرای خاکورزی حفاظتی و استفاده از ادوات خاک ورزی حفاظتی (ادوات کشت مستقیم و گاوآهن قلمی) در زمان کاشت گندم به ویژه در اراضی دیم تأکید و تصریح کرد: با توجه به قیمت بالای گندم پیش بینی می شود سطح زیر کشت افزایش یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها