موج
کدخبر : ۴۰۵۹۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405917

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان گفت: مصرف گاز در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ درصد بیشتر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مصطفی علوی بیان کرد: به دلیل افزایش سرمای هوا، مصرف گاز در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ درصد بیشتر شده است.

وی افزود: مصرف یک شبانه روز، گاز در استان اصفهان در روزهای گذشته بالغ بر ۷۶ میلیون متر مکعب بود که در مقایسه با مدت مشابه سال‌های قبل بی سابقه بوده است.

این مقام مسئول، با تاکید جدی بر مصرف بهینه گاز بیان داشت: امسال با سرمای زود هنگام و شدیدتری مواجه شدیم و بر اساس پیش بینی های هواشناسی برودت هوا در فصل زمستان بیشتر می شود، لذا از تمامی هم استانی های عزیز تقاضا داریم با رعایت نکات ساده مصرف بهینه، در مصرف گاز صرفه جویی نمایند تا با افت فشار و کسری گاز در استان مواجه نشویم.

علوی، ادامه داد:برای تامین مستمر گاز باید میانگین مصرف روزانه در محدوده  62 میلیون متر مکعب باشد در غیر این صورت اعمال محدودیت از سوی شرکت ملی گاز ایران ابلاغ خواهد شد.

 مدیرعامل شرکت گاز اصفهان، اضافه کرد: از آنجا که خطوط لوله گاز سراسری است، مصرف در یک استان به ضرر دیگر مناطق خواهد بود بنابراین از مردم اصفهان تقاضا داریم مصرف منطقی و بهینه را بطور جدی مد نظر قرار دهند.

علوی، خاطرنشان کرد: در صورتی که مقدار دمای منازل بر میزان استاندارد ۱۸ درجه سانتی گراد تنظیم شود سبب صرفه جویی چشمگیر در استفاده از گاز و عبور از روزهای سرد سال بدون افت فشار گاز خواهد شد.

وی، گفت: ضروری است که همگان و به‌ویژه مصرف کنندگان بخش خانگی برای کاهش مصرف و همراهی با سایر هموطنان همکاری لازم را داشته باشند تا علاوه بر استمرار جریان گاز، شاهد افزایش میزان آلودگی هوا و محیط زیست در اثر استفاده ناگزیر از سوخت های جایگزین نباشیم.

گفتنی است، درحال حاضر بالغ بر یک میلیون و۹۶۰ هزار مشترک در سطح استان اصفهان از گاز طبیعی بهره مند هستند و گازرسانی به ۱۱۲ شهرستان و ۱۰۶۰ روستای استان با نصب بیش از یک میلیون و۱۱۰ هزار انشعاب انجام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها