موج
کدخبر : ۴۰۰۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400301

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با قدردانی از کلیه عوامل درگیر در اربعین، گفت: مدیریت اربعین یک کار بزرگ و جمعی بود، دور از انصاف است که بگوئیم چه کسی بیشتر کار کرد، چرا که همه پای کار بودند و آنچه مهم است این بود که همه خادم الحسین باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام در نود و یکمین جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا که در محل استانداری ایلام برگزار شد،افزود:علی رغم اینکه برای تردد زمینی برنامه ریزی نشده بود،  با حجم زیادی از جمعیت مواجه شدیم که نیازمند کار میدانی بود که با تلاش همه دستگاه‌ها، نهادها و مردم انجام شد.

وی به تعمیم واکسیناسیون به بطن جامعه، بر کار فرهنگی و اعتماد سازی در راستای ترویج واکسیناسیون عمومی تاکید کرد و از دانشگاه علوم پزشکی خواست با حضور در اجتماع های محلی، صنفی و غیره، واکسیناسیون را در بطن جامعه برده و با فرهنگ سازی زمینه ترویج  واکسیناسیون عمومی را فراهم آورند.

استاندار ایلام با بیان اینکه واکسیناسیون دانش آموزان اجباری نیست، تصریح کرد: با توجه به اینکه ممکن است برخی از خانواده ها در برابر واکسیناسیون دانش آموزان مقاومت کنند و رضایت خانواده ها شرط است لذا واکسیناسیون دانش آموزان داوطلبانه انجام می گیرد و اجباری نخواهد بود.

نوذری تامین سلامت جامعه و راهکارهای مقابله با کرونا، انجام واکسیناسیون عمومی را ضروری دانست و تصریح کرد: فعالیت صنوف مختلف همچون تالارها، باشگاه ها، رستوران داران و غیره منوط به واکسینه شدن خود و جامعه هدفشان است.

استاندار ایلام از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان نیز خواست، وضعیت واکسیناسیون کلیه کارکنان اداری و کسانی که با عموم مردم سروکار دارند را رصد کنند و کارکنانی که واکسن تزریق نکنند از رفاهیات، اضافه کار ، ماموریت و سایر موارد محروم شوند.

نوذری با بیان اینکه باید وضعیت واکسیناسیون کارمندان در دستگاه‌های اجرایی رصد شود و افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند از بسیاری از خدمات و رفاهیات نظیر اضافه کار، ماموریت، رتبه‌بندی و سایر خدمات محروم شوند،گفت:این سخت‌گیری‌ها تنها در راستای حفظ سلامت افراد و ایمن‌سازی جامعه و محیط کار است و تنها راه عبور از بحران کرونا و پایان دادن به ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از آن انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`