موج
کدخبر : ۴۰۰۱۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400198

فرماندار مهران در گفتگو با خبرگزاری موج ایلام:

فرماندار شهرستان مرزی مهران از اتمام ورود زائران اربعین به کشور خبر داد و گفت: از 28 شهریورماه سال جاری تاکنون 62 هزارو 263 نفر از طریق مرز بین المللی مهران وارد کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، مجید کاکی فرماندار مهران با اشاره به اینکه  ممکن است طی روزهای آینده نیز افرادی باقیمانده نیز از طریق  مرز مهران وارد کشور شوند اما جزو آمار تردد اربعین به شمار نخواهند آمد و طبق روال عادی  روزانه به شمار خواهند آمد، افزود: مرز مهران از لحاظ  خدمات به زائران یکی از مناطق پیشرو بوده و امسال نیز با همکاری همه دستگاه ها هیچ گونه کمبودی مشاهده نشده است.

 وی با بیان اینکه  از بامداد شب گذشته تاکنون 2 هزار نفر زائر از عراق وارد پایانه مرزی مهران شده اند، اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین آمار ورود زائران 10 روز قبل  و بعد از اربعین جزو آمار ترددات به شمار می رود.

فرماندار مهران ازهمه دستگاه های انتظامی، امنیتی، نیروهای مسلح، خدمات رسان، امدادرسان، دانشگاه علوم پزشکی، خادمان اباعبدالله (ع) مستقر در پایانه، امام جمعه شهر ایلام و امام جمعه مهران، استاندار، رئیس قرارگاه اربعین مهران و صاحبان مواکب و اصحاب رسانه، مردم شهرستان مهران و دست اندرکاران برگزاری کنگره اربعین در پایانه مرزی مهران  قدردانی کرد و اظهار داشت: با تلاش همه دستگاه ها تمهیدات امنیتی، انتظامی و بهداشتی در پایانه مرزی مهران تا زمان خروج همه زائران از پایانه مرزی مهران ادامه دارد.

کاکی با بیان اینکه اوج ورود زائران به کشور از طریق مرز مهران روز جمعه بود و بخش عمده ای از زائران بازگشتی به کشور در این روز از طریق مرز مهران وارد کشور شده اند، تصریح کرد:تمهیدات امنیتی، انتظامی و بهداشتی و ارائه خدمات امدادی در پایانه مرزی مهران تا زمان خروج همه زائران از پایانه مرزی مهران همچنان برقرار است و با تلاش و کار جهادی همه دستگاه ها و مدیریت برنامه ریزی دقیق قرارگاه اربعین هیچ مشکلی و کمبودی در پایانه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی زائران طبق برنامه بریزی های انجام شده پس از عبور گیت ها و ورود به پایانه با مراجعه به پایانه اتوبوس راهی محل سکونت خود می شوند.

فرماندار مهران گفت: نیروهای دانشگاه علوم پزشکی مستقر در پایانه با تب سنجی و رپید تست تمامی زائران ورودی به کشور تست کرونا خواهد گرفت و افرادی که تست آنان مثبت باشد، علاوه بر ارائه آموزش لازم، از طریق وسایل نقلیه مجزا راهی محل سکونت خود می شوند و از طریق سامانه به دانشگاه علوم پزشکی مبدا مثبت بودن نتایج آن شخص ارسال می شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`