موج
کدخبر : ۳۹۶۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396312

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: به لحاظ توسعه شهرهای استان و آمایش سرزمینی طرح جامع گردشگری بازنگری و در آینده نزدیک تدوین می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در جلسه بررسی مسایل و طرح جامع گردشگری استان گفت: طرح جامع گردشگری استان اردبیل تقریبا قبل از استان شدن آن تدوین شده و نیاز به بازنگری کلی داشته که با هماهنگی میراث فرهنگی، جهاد دانشگاهی ، استانداری و یک تیم قوی از اساتید برجسته کشوری تدوین و بازنگری می شود.

وی با بیان اینکه در طرح بازنگری کلیه نیازمندی ها و ایده ها به روز می شوند افزود:عملیاتی کردن ایده هایی که از لحاظ کمی و کیفی در طرح جامع گردشگری نیاز بوده پیاده شده است و روند کار رو به پیشرفت می باشد.

استاندار اردبیل ادامه داد: در طرح بازنگری امکانات، فرصت ها، تهدیدها و محدودهای استان شناسایی شده و هدایت شیوه های بهره برداری از منابع آب های معدنی و کاهش وابستگی های فصلی به خوبی دیده شده است.

بهنام جو با بیان اینکه در طرح جامع گردشگری باید برای ماندگاری بیشتر مسافران در استان نگاه ویژه ای داشته باشیم گفت: بهره گیری از ساز وکارهای لازم برای باز توزیع گردشگران در سطح شهرستان های استان به شمال و جنوب، استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های گردشگری در داخل شهر از جمله مجموعه شیخ صفی و جاذبه های منحصر بفرد از اهداف اصلی طرح جدید است.

وی تصریح کرد: با اتمام پروژه راه آهن ظرفیت جدیدی برای گرشگری استان ایجاد می شود و باید طرح باز نگری با نگاه بین المللی با چشم انداز حداقل ۱۵ ساله تدوین شود.

استاندار اردبیل گردشگری سلامت از جمله بخش های مهم این طرح بر شمرد و اظهار کرد: با توجه به مرز مشترک ایران و آذربایجان و انجام طرح های مختلف مشترک بین دو کشور باید با انگیزه بیشتر نسبت به گردشگری پزشکی و سلامت نیز توجه ویژه شود.

بهنام جو از پژوهشگران طرح جامع گردشگری خواست در حین تحقیق ضمن بر طرف کردن نقایص موجود باید در امایش سرزمینی مشخص شود که چند درصد نیازمندی های استان تا کنون کار شده است و چه کارهایی باید در ایتم های بعدی بررسی و در طرح بازنگری اعمال شود.

وی ادامه داد:کمبودها و ظرفیت ها در این طرح کاملا مشخص شود اینکه در وضعیت بحران کرونا چه نارسایی هایی در سطح استان از لحاظ جمعیتی مشاهده می شود نیز اعمال شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها