موج
کدخبر : ۳۸۵۷۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385746

امیر سالکی:

مدیر بهره‌برداری از سد‌های آب شرب مشهد بیان کرد: با توجه به این‌که تأمین برق خط انتقال سد دوستی به مشهد نیز از طریق شبکه برق اختصاصی متصل به نیروگاه شریعتی صورت می‌پذیرد، بنابراین قطعی برق در تأمین آب از این مسیر نیز تأثیری ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، امیر سالکی مدیر بهره‌برداری از سد‌های آب شرب مشهد اعلام کرد: چون آب سد‌های طرق، ارداک و کارده به صورت ثقلی به شبکه‌های توزیع آب متصل است، قطعی برق تأثیری در آبرسانی ندارد.

امیر سالکی مدیر بهره‌برداری از سد‌های آب شرب مشهد در ادامه بیان کرد: تأمین آب از سد‌های طرق، ارداک، کارده و دوستی بر عهده این مجموعه است و خوشبختانه، چون آب سد‌های طرق، ارداک و کارده به صورت ثقلی به شبکه‌های توزیع آب متصل است، قطعی برق تأثیری در مدیریت سد‌های تأمین‌کننده آب شرب مشهد ندارد.

مدیر بهره‌برداری از سد‌های آب شرب مشهد همچنین افزود: با توجه به این‌که تأمین برق خط انتقال سد دوستی به مشهد نیز از طریق شبکه برق اختصاصی متصل به نیروگاه شریعتی صورت می‌پذیرد، بنابراین قطعی برق در تأمین آب از این مسیر نیز تأثیری ندارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شرایط شرکت آب و فاضلاب مشهد به دلیل شرایط تصفیه خانه‌ها و پمپاژ آب که نیازمند برق است با شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی متفاوت است.

امیر سالکی در خاتمه ضمن اشاره به حجم آب ذخیره شده در سد‌های مشهد ، تصریح کرد: در حال حاضر در سد دوستی حدود ۴۱۳ میلیون مترمکعب، سد طرق حدود ۱۵ میلیون متر مکعب، سد کارده حدود ۹ میلیون متر مکعب و در سد ارداک حدود ۱۴ میلیون متر مکعب آب ذخیره شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها