موج
کدخبر : ۳۸۵۶۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385600

علیرضا کاظمی:

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: زیربنای این طرح بیش از ۴هزار مترمربع و گنجایش آن را بالغ بر هزار نفر است، در این پروژه سالن‌های جنبی نظیر کنفرانس، جلسات و اجتماعات نیز پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: اردوگاه ثامن الحجج(ع) مشهد یکی از بهترین اردوگاه هاست که در نزدیکترین نقطه به حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام قرار دارد.

 علیرضا کاظمی همچنین ادامه داد: با وجود این که این اردوگاه از طریق برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تربیتی به تمام دانش آموزان کشور خدمات ارائه می‌دهد، اما متاسفانه زیرساخت‌های مناسبی نداشته و نیاز به تقویت و توسعه زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات دارد.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر این که ساخت سالن اجتماعات هزار نفره ، از ضروری‌ترین و ابتدایی‌ترین نیاز دانش آموزان در این اردوگاه است گفت: این امر با همکاری بخش‌های مختلفی صورت خواهد گرفت و فرآیند و روند توسعه و تجهیز این اردوگاه باید کماکان ادامه داشته باشد.

 وی ادامه داد: باید بتوانیم به دانش آموزانی که به اردوگاه ثامن الحجج می‌آیند خدمات شایسته‌ای ارائه دهیم و همچنین فضای مطلوبی را برای زائران آقا علی بن موسی الرضا(ع) فراهم کنیم.

 در ادامه اجرایی شدن این طرح، قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در حاشیه برگزاری این مراسم بیان کرد: اردوگاه ثامن الحجج(ع) مشهد همه ساله پذیرای خیل عظیمی از دانش‌آموزان و فرهنگیان سراسر کشور است که برای گذراندن اردو‌ها و برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های مختلف به مشهد سفر می‌کنند.

خدابنده نیز ادامه داد: اردوگاه ثامن الحجج(ع) با وجود برخورداری از ظرفیتی خوب، اما از داشتن یک سالن اجتماعات و همایش محروم بوده و این باعث شده تا بخشی از جلسات و دوره‌های مختلف در خارج از اردوگاه و در سالن‌های دیگر برگزار شود که گاهی با مشکلاتی از قبیل هزینه‌های بسیار برای انتقال دانش آموزان از اردوگاه به سطح شهر مواجه می‌شدیم.

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در این زمینه اداره کل آموزش و پرورش استان به همراه مجمع خیرین، اداره کل نوسازی و کمک معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفتند تا سالن همایش و آمفی تئاتری را در اردوگاه ثامن الحجج(ع) احداث کنند.

 خدابنده در خاتمه تصریح کرد: زیربنای این طرح بیش از ۴هزار مترمربع و گنجایش آن بالغ بر هزار نفر بوده و در این پروژه همچنین سالن‌های جنبی نظیر کنفرانس، جلسات و اجتماعات نیز پیش‌بینی شده است همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود این سالن در تابستان۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها