موج
کدخبر : ۳۸۴۳۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384301

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به میزبانی بخش تجمسی هفتمین جشنواره وقف چمشه همیشه جاری گفت: تاکنون 639 اثر از هنرمندان کشور به دبیرخانه این بخش در استان واصل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام محمد کاروند صبح امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از راههای ترویج فرهنگ وقف بخصوص در شرایط موجود حاکم بر جامعه برگزاری جشنواره ها بصورت آنلاین و در فضای مجازی است.

وی افزود: امسال هفتمین دوره جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در کشور برگزار می شود که هر بخش آن به یک استان واگذار شده و بخش هنرهای تجسمی شامل نقاشی، طراحی گرافیک و کاریکاتور به میزبانی کردستان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: بخش هنرهای تجسمی این جشنواره با عناوین مختلف از جمله وقف و حوزه سلامت و درمان، وقف و ازدواج، وقف وسبک زندگی اسلامی، وقف و مشارکت های دسته جمعی، وقف و ایتام و وقف و موقوفه خواری و زمین خواری برگزار می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون 639 اثردر این بخش به دبیرخانه ما رسیده و  داوران در مرحله استانی این آثار را مورد بررسی قرار دادند و در روزهای آینده نیز در مرحله کشوری نیز بررسی خواهند شد و در روز اختتامیه ( ایام دهه وقف) برترین ها معرفی می شوند.

حجت‌الاسلام کاروند با بیان اینکه امسال 2 بخش بین الملل و بخش کودک به این جشنواره اضافه شدند، گفت: در بخش بین‌الملل نیز 105 اثر از کشورهای مثل ترکیه، برزیل،عراق، ازبکستان، سوریه، مکزیک و انگلستان به دبیرخانه جشنواره رسید.

وی یادآور شد: در بخش کودک نیز 150 اثر از هنرمندان کودک در رده سنی پنج تا 15 سال به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و سعی می شود در این بخش ویژه برنامه خوبی برای کودکان در دهه وقف امسال برگزار شود.

هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در هشت استان و بخش‌های متفاوت فرهنگی هنری و رسانه‌ای برگزار می‌شود که استان کردستان از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان میزبان بخش هنرهای تجسمی انتخاب شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها