موج
کدخبر : ۳۸۱۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381791

امام جمعه سنندج:

امام جمعه سنندج گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، رأی دادن به آزادی، حریت، اقتصاد، رونق تولید، عدالت و نظارت مردم بر دولت و مسئولین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ماموستا ملا فایق رستمی در همایش تخصصی اعضای شوراهای افتاء اهل سنت استان کردستان با موضوع آینده‌پژوهی و بررسی پیامدهایی افراط‌گرایی و تفریط دینی بر جامعه اسلامی«دین‌گریزی و دین‌ستیزی» که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب ایران به ملت ایران و تمام مظلومین جهان حریت و آزادگی بخشید.

وی افزود: انقلابی که به دست امام راحل در ایران پایه‌گذاری شد موجب بیداری در عرصه جهان شد و روح خوابیده بسیاری از انسان‌ها را بیدار کرد.

امام جمعه سنندج در ادامه با تاکید بر ضرورت حراست و دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن، گفت: روحانیون سنگرداران واقعی دفاع از ارزش‌های دینی و اسلامی هستند و در این مسیر همواره ثابت قدم بوده‌اند.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: تمام پیامبران خدا با اعجاز آمده‌اند، اما بعد از فوتشان این معجزه‌ها دیگر اثری ندارند، ولی معجزه پیامبر که قرآن کریم است چراغ روشنی است که هرگز خاموش نمی‌شود و برای تمام بشریت در دروان‌های مختلف برنامه‌ دارد.

وی از امت پیامبر مکرم اسلام به عنوان امت معتدل نام برد و عنوان کرد: امت پیامبر از چنان جایگاهی برخوردار هستند که می‌توانند شافع امت سایر پیامبران باشند.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: دشمنان هرگز دنبال منافع مسلمانان به ویژه ملت ایران نبوده و برای از بین بردن جامعه اسلامی دست به هر نوع توطئه‌ای می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که امروز می‌گویند ما مدافع رأی مردم ایران هستیم و مردم نباید پای صندوق رأی بروند همان کسانی هستند که 32 کشور جهان را در جنگ تحمیلی به جان مردم ایران انداختند.

وی تصریح کرد: محبت وطن از ایمان است هدف دشمنان ایجاد ناامنی است تجربه نشان داده دشمنان به هر کشوری وارد شدند چیزی جز ناامنی به ارمغان نمی‌آورند.

امام جمعه سنندج با تاکید براینکه مشارکت حداکثری در انتخابات رسالت اصلی تک تک مردم ایران اسلامی است، گفت: رسالت مسئولان در قبال مردم نیز این است که قدر این حضور همیشه در عرصه ملت را بدانند و با پاسخگویی به مطالبات آنها موجب افزایش اعتماد جامعه شوند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت آینده یک دولت فراگیر باشد و نسبت به علما و روحانیون گام های اساسی بردارد چرا که در طول 12 دولت گذشته به این جامعه تاثیرگذار توجه زیادی نشده است.

وی تصریح کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، رأی دادن به آزادی حریت، اقتصاد، رونق تولید، عدالت و نظارت مردم بر دولت و مسئولین است.

امام جمعه سنندج با تاکید براینکه حاکمیت مردم و مردم‌سالاری مردم در انتخابات نمود پیدا می‌کند، گفت: حفظ انقلاب و ارزش‌دادن به انقلاب از دیگر تاثیرات مشارکت در انتخابات است.

به گفته وی، دشمن به دنبال خدشه‌دار کردن امنیت است برای حفظ و صیانت از این امنیت ملت ایران باید یک صدا و دشمن‌شکن در انتخابات شرکت کنند و با انتخاب فردی اصلح زمینه رفع مشکلات و تنگناهای جامعه را فراهم آورند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها