موج
کدخبر : ۳۸۰۹۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380997

علیرضا نقوی؛

شهردار میبد گفت: با توجه به اهمیت و ارزش بافت تاریخی، امیدواریم با همکاری دکتر میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بتوانیم با جذب اعتبارات ملی، گام های موثری در احیا و زنده سازی راسته بازار برداریم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، روز گذشته آیین بهره‌برداری و احیای دروازه جنوبی، رونمایی از تابلوهای گردشگری میبد، رونمایی از تابلوهای معرفی صنایع دستی میبد، آغاز به کار شناسایی مالکان و ساماندهی مستغلات راسته بازار میبد، تجلیل از شهید سلامت محمد آقایی و آغاز عملیات عمرانی باغ گودالک با حضور میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، نقوی شهردار میبد، فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد و سایر مسئولین شهرستانی برگزار شد.

شهردار میبد ضمن ابزار امیدواری از جذب اعتبار ملی برای احیای راسته بازار افزود: با توجه به اهمیت و ارزش بافت تاریخی، امیدواریم با همکاری دکتر میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی بتوانیم با جذب اعتبارات ملی، گام های موثری در احیا و زنده سازی راسته بازار برداریم.

علیرضا نقوی درخصوص تامین اعتبار اجرای پروژه احیای دروازه جنوبی و مسیرراسته بازار عنوان کرد: هزینه پروژه احیا و مرمت دروازه جنوبی و راسته بازار از اعتبار داخلی شهرداری و همچنین میراث فرهنگی تامین شده ولی برای ادامه کار و حفظ این مسیر به عنوان هویت تاریخی شهر، نیازمند اعتبارات ملی هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد ضمن قدردانی از زحمات و پیگیری های شهردار میبد در خصوص مرمت بافت تاریخی افزود: با همکاری و مشارکت بسیار خوب شهرداری میبد کف سازی این مسیر به صورت مشارکتی اجرا شد و همزمان بدنه سازی مسیر نیز در دستور کار قرار گرفت.

از مجموعه برنامه های روز گذشته رونمایی از تابلوهای گردشگری میبد، رونمایی از تابلوهای معرفی صنایع دستی میبد و تجلیل از مقام شامخ شهید مدافع سلامت دکتر محمدآقایی بود که با حضور در منزل این پزشک میبدی، از زحمات و تلاش های مرحوم قدردانی و تجلیل شد.

میبد 2

میبد 3

میبد

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها