موج
کدخبر : ۳۷۴۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374875

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 40 درصد طرح توسعه زراعت چوب در استان مازندران تحقق یافت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عزیزاله شهیدی فر با بیان اینکه زراعت چوب یکی از راهکارهای اساسی برای حفظ عرصه‌های منابع طبیعی است که در سال های اخیر مورد توجه مسئولان واقع شده تا از این طریق علاوه بر اشتغالزایی، از نابودی جنگل جلوگیری شود، اظهار داشت: در طرح توسعه زراعت چوب در استان مازندران در سال گذشته 40 درصد طرح توسعه زراعت چوب در استان تحقق یافت.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور بر اساس برش دو سالانه (1400-1399) برنامه ریزی شد، ادامه داد: در صورت تأمین اعتبار کافی و به موقع برای خرید نهال مورد نیاز در سال گذشته، طرح توسعه زراعت چوب استان با بیش از 60 درصد از کل طرح (4000 هکتار) قابلیت اجرا داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: طرح زراعت چوب با هدف توسعه فضای سبز و ایجاد بستری برای تأمین چوب مورد نیاز کشور و استان، به طرح تنفس جنگل‌ها کمک فراوانی می کند که این امر باید با همکاری مسئولان و مردم اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: از چهار هزار هکتار سطحی که به زراعت چوب استان اختصاص پیدا کرد، دو هزار و 734 هکتار در شهرستان های 22 گانه شناسایی و 2 هزار و 379 هکتار تأیید شد.

شهیدی فر بیان کرد: یک هزار و 586 هکتار اراضی، یک میلیون و 505 هزار و 853 اصله نهال صنوبر، اکالیپتوس، توسکا، افرا و بلوط کشت شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها