موج
کدخبر : ۳۷۲۵۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372585

مهدی قلیان:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کرونای انگلیسی در تمام استان خراسان پخش شده و باید توجه داشت که سرایت و واگیری نوع جهش یافته جدی و خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی،مهدی قلیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: با ادامه روند افزایش خراسان رضوی در حال حرکت به سمت وضعیت قرمز کرونا مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا احتمال قرمز شدن وضعیت مشهد و استان خراسان رضوی وجود دارد و هم اکنون نشانه‌هایی از ورود استان به موج چهارم شیوع این بیماری مشاهده می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه گفت: در حال حاضر پنج شهرستان نیشابور، سبزوار، مشهد، بینالود و بردسکن در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند، ۲۵ شهرستان استان در وضعیت زرد و فقط سه شهرستان تایباد، باخرز و زاوه شرایط آبی را سپری می‌کنند.

قلیان بیان کرد: هم‌اکنون تعداد بستری‌شدگان روزانه در استان به بیش از ۲۰۰ نفر در روز افزایش یافته است که این میزان طی ۱۰ روز گذشته ۱۳۰ نفر بوده است.

وی گفت: در این مدت کل بستری‌شدگان در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی از ۵۰۰ به بیش از ۷۴۰ نفر افزایش یافته است و از سوی دیگر آمار فوت‌شدگان ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی ۲ رقمی شده است در حالی که تا چند روز گذشته آمار فوت‌شدگان یک رقمی بود.

قلیان افزود: کرونای انگلیسی در تمام استان خراسان رضوی و کشور پخش شده است و همه موارد مشکوک از نوع جهش یافته تلقی می‌شود و باید توجه داشت که سرایت و واگیری نوع جهش یافته جدی و خطرناک است.

در خاتمه قلیان گفت: از افرادی که هر گونه علائم مشکوک دارند تقاضا می‌شود که در خانه‌هایشان بمانند و اگر از مسافرت و به ویژه سفر‌های خارجی برگشته‌اند به مدت ۱۰ روز به دیدار بستگانشان نروند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها