موج
کدخبر : ۳۶۹۷۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369787

احمد فعله گری خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز کردستان از اجرای 12 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله‌گری صبح امروز ‌شنبه در گفت و گو با رسانه های استان اظهار داشت: با گازرسانی به این تعداد واحد صنعتی، سالانه سه میلیون مترمکعب در مصرف سوخت فسیلی صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده 270 واحد صنعتی این استان در سال آینده به شبکه سراسری گاز متصل می‌شود.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه شورای اقتصاد یک هزار و 389 واحد تولیدی و صنعتی در استان شناسایی شده که به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه در سال جاری به 144 واحد صنعتی گازرسانی شده است، افزود: تاکنون 2 هزار و 104 واحد صنعتی در استان از گاز طبیعی بهره‌مند شده است.

فعله‌گری به اجرای 12 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در استان اشاره کرد و گفت: برای گازرسانی به هر واحد صنعتی تا سقف 6 میلیارد ریال هزینه می‌شود و در واقع صاحبان صنایع بابت اتصال واحد صنعتی به شبکه سراسری گاز، هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در قالب مصوبه شورای اقتصاد کار گازرسانی به 670 واحد صنعتی انجام شده است، یادآور شد: تاکنون یک هزار و 395 روستای کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها