موج
کدخبر : ۳۶۹۲۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369223

مهدی صادقی نیارکی خبر داد:

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از فعال شدن یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مهدی صادقی نیارکی ، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش فعالان بخش خصوصی استان اردبیل از فعال شدن ۱۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی راکد در کشور خبر داد و گفت: این واحدهای تولیدی و صنعتی در استان‌ها به چرخه تولید برگشتند که سهم استان اردبیل ۵۶ واحد با اشتغال‌زایی ۱۲۰۰ نفر می‌باشد.

او با اشاره به افتتاح طرح‌های صنعتی در کشور گفت: امسال پنج هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در کشور به بهره‌برداری رسیده که نشان می‌دهد برغم مشکلات ناشی از ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه جهش خوبی در صنعت کشور اتفاق افتاده است.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در ۱۰ ماه امسال برای ۱۰۷ هزار نفر در بخش صنعت کشور اشتغال ایجاد شده است افزود: امسال میزان اشتغال‌زایی در صنایع کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است.

صادقی نیارکی افزایش صدور پروانه بهره‌برداری صنایع را یادآور شد و گفت: در ۱۰ ماه امسال میزان صدور پروانه بهره‌برداری واحد‌های صنعتی هشت درصد و جواز تاسیس هم ۳۸ درصد رشد داشته است.

او با اشاره به هدف‌گذاری توسعه ساخت داخل در استان‌ها اظهارکرد: در سال جاری افزایش تولیدات داخلی با هدف مدیریت واردات و کاهش ارزبری در استان‌ها هدف‌گذاری شده است و تلاش دولت با همکاری مجلس و قوه قضاییه تداوم تولید، خفظ اشتغال و توسعه صادرات در کشور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها