موج
کدخبر : ۳۶۸۸۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368883

رییس کل دادگستری استان اصفهان:

رییس کل دادگستری استان اصفهان با محور قرار دادن امر پیشگیری از تخلفات و جرایم مقدمات برگزاری انتخابات پرشور فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی در اولین جلسه شورای پیشگیری و رسیدگی تخلفات و جرایم انتخاباتی استان با حساس دانستن انتخابات پیش رو بیان داشت: در شرایطی که دشمنان در حوزه های مختلف به مقابله و دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی برخاسته اند انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار حساس تر از دوره های قبلی در پیش روست و تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی که با صدور دستورالعمل از سوی ریاست محترم قوه قضاییه با عضویت مسؤولان و متولیان امر در هر استان تشکیل می شود، نقش مهم و مؤثری در برگزاری انتخاباتی سالم و با حضور پر شور و حداکثری مردم خواهد داشت.

وی افزود: محور اصلی تصمیم گیری ها در این شورا امر پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی است و بیشتر با اطلاع رسانی صحیح و به موقع و تبیین و تشریح قوانین و باید و نبایدهای انتخاباتی برای اقشار مختلف اقدامات لازم صورت می پذیرد و در صورت عدم نتیجه و وقوع جرم با تشکیل پرونده دستگاه قضایی رسیدگی قضایی خواهد نمود.

ایشان یادآور شد: با تقسیم بندی و احصاء مسؤولیت ها و جرایم و تخلفات احتمالی، شرح وظایف سازمان های متولی امر تعیین تا در خصوص اطلاع رسانی ها و فراهم نمودن مقدمات پیشگیرانه این امر اقدامات لازم صورت پذیرد.

رییس کل دادگستری استان ادامه داد: برخی از جرایم و تخلفات مرتبط با عموم بوده و برخی دیگر مربوط به ستادهای انتخاباتی و نامزدها و همچنین برخی مربوط به سازمان ها و نهادهای دولتی می باشد که سعی خواهد شد با برنامه ریزی در این شورا به اقدامات پیشگیرانه مربوط به هر یک به طور جداگانه پرداخته شود. رصد فضای مجازی و مقابله جدی با افراد و گروههایی که به دنبال دو قطبی کردن جامعه و بی تفاوت نمودن مردم هستند و از حربه توهین و تخریب و زیر سوال بردن ارکان نظام استفاده می کنند حساسیت بیشتری دارد و تشکیل کمیته ای با محوریت پلیس فتا ضروریست.

رییس دستگاه قضایی استان همچنین بیان داشت: دادگستری استان نیز تعیین شعب و قضات ویژه و با تجربه و رسیدگی خارج از نوبت پرونده های انتخاباتی را در دستور کار خواهد داشت.

محمدرضا حبیبی در پایان ابراز امیدوار کرد: با همکاری مسؤولان استانی انتخاباتی پر شور و با حضور حداکثری مردم که همواره در طی دوره های مختلف حمایت خود را به خصوص در زمان های حساس از نظام ولایی خود به اثبات رسانده اند و با کمترین تخلفات و جرایم را در سطح استان شاهد باشیم.

دادگستری اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها