موج
کدخبر : ۳۶۷۹۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367992

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خبر داد:

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ازافزوده شدن 820 میلیارد تومان در روند بررسی بودجه به درآمدهای شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در جلسه بررسی نهایی لایحه بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان ، سازمان ها و شرکت های وابسته در یکصد و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان  در مورد لایحه بودجه 1400 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه 985 نفر ساعت برای بررسی بودجه وقت گذاری شده که قابل تقدیر است، اظهار کرد: همچنین برای تدوین و آماده سازی بودجه شهرداری 700 نفر ساعت در شهرداری مرکزی و 300 نفر ساعت در شهرداری های مناطق وقت صرف شد.  

وی ادامه داد: بودجه پیشنهادی 8650 میلیارد تومانی شامل بودجه شهرداری، سازمان ها و چهار شرکتی است که 50 درصد سهام آن متعلق به شهرداری است اما با اتفاقاتی که در روند بررسی بودجه افتاد، این رقم به 9570 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و بودجه سال 1400 امروز با این میزان مورد بررسی و نهایی شدن قرار می گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امیدواریم زمینه استحصال این بودجه سنگین را مدیریت شهری فراهم کند چراکه حدود 900 میلیارد تومان به بودجه اضافه شد. 

وی با بیان اینکه از این 900 میلیارد تومان، چهارصد میلیارد تومان مربوط به فروش املاک است که قرار شد قطار شهری آن را انجام دهد، گفت: 220 میلیارد تومان مربوط به اوراق مشارکت، یکصد میلیارد تومان در بودجه منطقه شش و یکصد میلیارد تومان هم در بودجه سازمان میادین لحاظ شده است که جمعا 820 میلیارد به بودجه به عنوان درآمد اضافه شد و محل هزینه آن هم در شورای شهر و شهرداری تعیین شده است.

علیرضا نصر اصفهانی افزود: این بودجه با رویکرد محیط زیست، حمل و نقل عمومی، خدماتی – رفاهی برای کارکنان و مشارکتی برای مردم رقم خورده است و نسبت به سال 99 رنگ و بوی مشارکتی و نگاه به محلات خیلی پررنگ تر شده است که امیدواریم فضای عمران را در این شهر ساری و جاری کند.

وی ادامه داد: بودجه امسال به گونه ای تنظیم شده بود که بررسی آن به صورت روان پیش رفت و قفلی در بررسی بودجه نداشتیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: در بودجه 1400 تراز، برقرار و منابع و مصارف در نظر گرفته شد و نهایتا برای تراز باید تغییراتی ایجاد می کردیم به همین جهت به سمت پروژه هایی رفتیم که تغییر در آنها مشکلی ایجاد نمی کرد که در نهایت تمام آنچه مدنظر کارشناسان و اعضای شورای شهر بود، لحاظ شد.

وی بیان کرد: ردیف بودجه هایی که تغییر کرد خیلی زیاد است و نظر جلسه تلفیق شورای اسلامی شهر رای به این بودجه بود.

نصر اصفهانی افزود: با توجه به تصویب لایحه 52 بندی درآمدهای پایدار در پایان سال 98 و تصویب بسته تشویقی ساخت و ساز، تا پایان سال این درآمدها محقق و در بودجه ۱۴۰۰ بحث خودیاری و هرگونه اخذ وجوه غیرقانونی نخواهیم داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: علی رغم اینکه هزینه های ساخت و ساز افزایش پیدا کرده در سبد هزینه های ساخت و ساز سهم شهرداری 7 درصد است. در بحث اوراق مشارکت هم به مدت چهار سال فرصت برای پرداخت داریم و 50 درصد این مبلغ را دولت قبول می کند که فرصتی استثنایی و تلاش شهرداری برای پیگیری از طریق دولت قابل تقدیر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها