موج
کدخبر : ۳۶۷۹۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367958

پس از پنج سال توقف،

معاون توسعه و بهره‌برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از بهره‌برداری تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین بعد از پنج سال توقف با حضور مجازی وزیر نیرو خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه،  ایرج شهبازی در نشست خبری مجازی از افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هرسین بعد از چند سال وقفه در قالب پویش هر هفته "الف. ب. ایران" به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر نیرو خبر داد و ابراز داشت: عملیات اجرایی این تصفیه‌خانه از سال ۱۳۸۲ آغاز شده است.

معاون توسعه و بهره‌برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هرسین را ۱۳ هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیت ۵۵ هزار نفر اعلام کرد و افزود: برای اجرای این پروژه تاکنون بالغ بر ۲۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی شبکه جمع‌آوری و انتقال فاضلاب این تصفیه‌خانه را ۱۲۰ کیلومتر برآورد کرد که ۸۰ کیلومتر آن اجرایی شده و مابقی فعلا به صورت سنتی در دست بهره‌برداری است.

شهبازی اشاره‌ای هم به وضعیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب سایر شهرهای استان داشت و تاکید کرد: اکنون در تمام شهرستان‌ها یا تصفیه خانه فعال داریم و یا پروژه در دست اجرا است.

وی گفت: هم اکنون هفت تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای کرند، صحنه، جوانرود، روانسر، سنقر، سرمست و ثلاث باباجانی در حال ساخت داریم.

به گفته این مسئول، تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان ثلاث باباجانی نیز در سال ۱۴۰۰ وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها