موج
کدخبر : ۳۶۴۳۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364370

رضا شیرین زاده خبر داد:

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در قالب کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ به تخلفات شرکت‌ها وناوگان عمومی حمل و نقل کالا و مسافر رسیدگی و 162 رای صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رضا شیرین زاده ، معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل که در جلسه ماده 11 سخن می گفت افزود: در 10ماه گذشته به تخلفات مطرح شده در حوزه‌های ایمنی و ترافیک، مسافر و کالا رسیدگی و 162 رای نیز صادر شده است.

وی از تعطیلی یک ماهه ی شرکت مسافربری ترابر بیتای خلخال به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و تصریح کرد: از این میزان رای 142 مورد مربوط به کمیسیون ماده 11 و 20 رای نیز متعلق به کمیسیون ماده 12 است.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل عدم پرداخت کرایه رانندگان،عدم اخذ بارنامه،عدم رعایت ضوابط ایمنی،شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ،توقف اتوبوس ها در میادین،واگذاری وسلیه نقلیه به راننده فاقد صلاحیت و فقدان برگ معاینه فنی را ازعمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون ها عنوان کرد.

شیرین زاده با بیان اینکه مردم،رانندگان و صاحبان کالا و بار می توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه 141 جهت رسیدگی به اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل اطلاع دهند افزود: خدمات شرکت های متخلف کالا و مسافر از 1 تا 3 ماه قطع می شود و در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو نماید.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 12 آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب 1378،رسیدگی به تخلفات شرکت ها و موسسات حمل ونقل جاده ای در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده 12 و هم چنین به استناد تبصره ماده 6 اصلاحی قانون الزام شرکت ها و موسسات ترابری جاده ای به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه مصوب 1381 به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده 11 رسیدگی و باتوجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یکسال اقدامات لازم انجام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها