موج
کدخبر : ۳۶۳۳۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363396

رئیس مرکز اورژانس استان همدان خبر داد:

رئیس مرکز اورژانس استان همدان با اشاره به رعایت نکات ایمنی در برخی از موارد مورد نیاز و مطرح، از مسمومیت بیش از 130 همدانی بر اثر گازگرفتکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حبیب معصومی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان با اشاره به مسمومیت بیش از 130 همدانی بر اثر گازگرفتکی و اعلام این مطلب اظهار کرد: سال گذشته هم ۲۰۰ نفر با گاز مونواکسید کربن مسموم شدند و ۱۵ نفر بر اثر این مسمومیت جان خود را از دست دادند.

 رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان اعلام کرد: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، ۱۳۳ نفر در استان همدان با گاز مونواکسیدکربن دچار مسمومیت شده و چهار نفر از این افراد جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز اورژانس استان همدان با تأکید بر اینکه شهروندان باید از استاندارد بودن و نصب صحیح وسایل گرمایشی توسط افراد متخصص اطمینان یابند، افزود: برخی افراد به اشتباه بدون استفاده از لوله بخاری این وسیله گرمایشی را روشن می کنند در حالیکه باید از خارج شدن دود مطمئن شد.

معصومی با اشاره به اینکه خانواده ها باید از باز بودن مسیر کلاهکی که در پشت بام قرار می گیرد مطمئن باشند چراکه ممکن است گاهی پرنده ها در آنجا لانه کنند و یا اجسام خارجی دیگری آن را مسدود کرده باشد، یادآور شد: علامت مشخص خروجی دود داغ شدن لوله بخاری در زمان کار کردن است.

وی حالت خواب آلودگی، سرگیجه، سردرد، کاهش هوشیاری، تپش قلب، خستگی و کوفتگی بدن را از علائم مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن عنوان و تصریح کرد: بعد از آن فرد مسموم در حالتی قرار می گیرد که توانایی انجام کاری را ندارد بنابراین باز کردن در و پنجره و تماس با ۱۱۵ از مهمترین اقدامات اولیه در مواجهه با بیمار دچار مسمومیت مونوکسیدکربن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها