موج
کدخبر : ۳۶۲۳۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362318

موج در گزارشی اختصاصی به تبعات حضور گردشگران در هرمزگان می‌پردازد؛

هجوم گردشگران به شهرهای بندرعباس، قشم و کیش بدون توجه به پروتکل‌های بهداشتی روزهای سیاهی را در مقابل مردم هرمزگان قرار داده و بی‌کنشی مسئولان سبب اعتراض افکار عمومی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، با بهاری شدن هوا و شروع تعطیلات چند روزه، استان هرمزگان با ورود گسترده‌ی مسافرانی ناخوانده که به هیچ‌ عنوان فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را هم رعایت نمی‌کنند، مواجه شده است؛ مهمان‌هایی که از دیگر استان‌ها، خصوصاً استان‌های هم‌جوار وارد شهر بندرعباس و جزیره‌ی قشم شده‌اند و بدون شک باعث موج جدید و شدیدتر کرونا بین مردم هرمزگان خواهند شد.

این در شرایطی است که کرونا و همین‌طور کرونای جهش‌یافته انگلیسی خطری جدی محسوب می‌شود که این روزها مردم هرمزگان، خصوصاً شهرستان‌های بندرعباس و قشم در سایه بی‌توجهی مسئولان با تهدیدهای حاصل از آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

در همین راستا علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: تنها در یک روز ۶ هزار خودرو و ۸ هزار نفر وارد جزیره قشم شده‌اند که فقط ۳۰ درصد از این آمار از ماسک استفاده می‌کنند.

همچنین «فریدون همتی» استاندار هرمزگان با مشاهده آمار سفر به هرمزگان  و البته در اقدامی دیرهنگام اعلام کرد: هیچ‌گونه خدماتی در پارک‌ها، بوستان‌ها و سواحل به مسافران ارائه نمی‌شود؛ همین‌طور در بنادر پهل و چارک برای انتقال خودروی گردشگران به قشم و کیش خدمت‌رسانی نداریم.

هرمز

اما می‌بینم که این روزها فضای مجازی پر شده از عکس‌های کاربران هرمزگانی که ازدحام جمعیت در مناطق مختلف استان را منتشر می‌کنند، کاربرانی که می‌پرسند چرا بنادر بندرعباس و قشم در این شرایط تداوم اپیدمی پر از مسافر شده است. اما آیا صدای مردم هم به جایی می‌رسد؟

بی‌تفاوتی مسئولان به شرایط استان، تمایل مسافران به سفر به این خطه خوش آب‌وهوا در فصل زمستان و عدم اعمال محدودیت‌های منع تردد و کنترل ورودی و خروجی شهر باعث ازدحام مسافران در هرمزگان شده است و در نهایت مردم و کادر درمان باید تاوان این بی‌تدبیری‌ها را پرداخت کنند.

«فاطمه نوروزیان» مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در صفحه‌ی مجازی خود با انتشار عکس‌هایی از برپایی چادرهای مسافران در پارک‌های هرمزگان ابراز تأسف کرد و گفت: می‌خواهم خوش‌بین باشم اما در این تصاویر جز آینده‌ای نگران‌کننده چیزی نمی‌توانم ببینم.

نوروزیان ادامه داد: این گردشگران به نظر می‌رسد باعث رونق اقتصاد استان هستند، اما نه از هتل‌ها استفاده می‌کنند، نه از رستوران‌ها و نه خرید آن‌چنانی دارند و تنها یادگار این سفرها انتشار بیماری، داغدار شدن خانواده‌ها و فشار مضاعف بر کادر بهداشت و درمان است.

همه می‌دانیم که درمان به‌مراتب از پیشگیری پرهزینه‌تر و از دست دادن عزیزان در سایه بی‌توجهی مسئولان غیرقابل‌ جبران است و سوال افکار عمومی این است که گناه کادر درمان استان چیست که تاوان بی‌تدبیری مسئولان را باید بدهند؟ آیا سوغات این مسافران به‌جز بیماری و مرگ خواهد بود؟

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها