موج
کدخبر : ۳۶۰۵۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360537

مدیر هسته گزینش استانداری کرمانشاه:

غلامرضا شعبانی گفت: گرایشات مذهبی و جناحی در فرایند گزینش مؤثر نیست و هیچ گزینشگری نمی‌تواند بر اساس سلایق شخصی خود عمل کند بلکه باید بر اساس معیارها، قوانین و دستورالعمل‌های حاکم برگزینش این فرایند انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیر هسته گزینش استانداری کرمانشاه و دبیر کارگروه منطقه چهار کشور با گرامیداشت پانزدهم دی‌ماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل هسته‌های گزینش اظهار داشت: اهمیت انتخاب افراد صالح برای مشاغل مختلف بر کسی پوشیده نیست و همه ما در مقاطعی از زندگی ناگزیر به انتخاب و گزینش هستیم.

وی ادامه داد: مطمئناً هریک از ما وقتی برای خرید به بازار می‌رویم، مجبوریم از بین کلی اجناس بهترین‌ها را انتخاب کرده و به منزل بیاوریم لذا گزینش ادارات نیز می‌بایست از بین مراجعین و شرکت‌کنندگان در آزمون‌های اداری و استخدامی بهترین فرد را که "حائز کلیه شرایط اداره امور است"، انتخاب کرده تا مشاغل به افراد شایسته سپرده شود و به همین خاطر می‌توان گفت گزینش گلوگاه عبور افراد شایسته برای اداره جامعه است.

مدیر هسته گزینش استانداری کرمانشاه بیان داشت: گزینش دارای قانون و چارچوب مشخص و تعریف‌شده‌ای است و هیچ گزینشگری نمی‌تواند بر اساس سلایق شخصی خود عمل کند بلکه باید بر اساس معیارها، قوانین و دستورالعمل‌های حاکم برگزینش این فرایند انجام شود.

دبیر کارگروه منطقه چهار کشور تصریح کرد: کرمانشاه چهارراه اقوام، مذاهب، فرهنگ‌ها و فرق مختلف است و به عبارتی هندوستان ایران است لذا در هسته‌های گزینش با افرادی با گرایشات مذهبی و فرهنگی متنوعی سروکار داریم و هم استانی‌های عزیز در جریان باشند که در فرایند گزینش گرایشات مذهبی، فرهنگی و جناحی مؤثر نیست بلکه ملاک‌های انتخاب افراد به‌وضوح در قانون گزینش آمده است.

غلامرضا شعبانی گفت: طی سال‌های حضور در گزینش هیچ داوطلبی را جز بر اساس قانون رد یا تائید صلاحیت نکرده‌ایم و هیچ‌گاه به گذشته‌های دور افراد رجوع نکرده و ملاک را حال فعلی افراد دانستیم و همچنین بین شیعه، سنی و اهل حق فرقی قائل نشدیم و وابستگی سیاسی و مذهبی افراد را در مراحل گزینش دخالت ندادیم.

وی در پایان افزود: همواره به مصداق آیه شریفه «الم یعلم بان الله یری» خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود دانسته و بین همه افراد به‌عنوان شهروند ایرانی تفاوتی قائل نشدیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها