موج
کدخبر : ۳۵۸۵۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358587

مدیرکل زندان های کردستان از گذشت و رضایت اولیای دم 42 پرونده حکم قصاص در استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مراد فتحی ظهر امروز با اعلام این مطلب در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان در سنندج، فعالیت‌های مددکاری در زندان‌های استان را در خور توجه دانست و اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته تاکنون تاکنون با همدلی مسئولان قضایی و قضات، تلاش، همت و پشتکار شوراهای صلح و سازش، معتمدین و خیرین، مسئولان و مددکاران زندان‌ها، انجمن‌های حمایت از زندانیان و گذشت و فداکاری اولیای دم 42 نفر از زندانیان محکوم به قصاص نفس در زندان‌های تابعه از مجازات قصاص رهایی یافته‌اند.

وی افزود: در سال‌جاری نیز با تلاش مددکاران، معتمدین، ریش سفیدان و اعضای گروه صلح و سازش زمینه رهایی تعدادی دیگر از محکومین به قصاص در زندان‌های استان فراهم شده است. 

مدیرکل زندانهای کردستان با بیان این که متاسفانه آمار جرائم خشن از جمله نزاع و قتل در جامعه گاهی مشهود بوده و باید این پدیده ناخوشایند را یک حقیقت غیر قابل انکار دانست، تصریح کرد: امیدواریم با عبرت‌آموزی و توسل به قانون و آموزش مهارت اساسی زندگی در حوزه کنترل خشم در بین اقشار مختلف جامعه بالاخص جوانان، دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری در جامعه نباشیم.

وی با ذکر اینکه فعالیت‌های مددکاری در زندان‌های استان محدود به زمان خاصی نمی‌شود، گفت: تلاش افراد خیر، معتمدین، ماموستاها، اعضای شوراهای صلح و سازش، انجمن‌های حمایت از زندانیان دوشادوش همکاران حوزه مددکاری و اجرای احکام زندان‌ها محدود به زمانی خاص نبوده و در طول مدت ماندگاری این قبیل مددجویان، تلاش‌های مددکارانه و انسان‌دوستانه در جهت جلب رضایت شکات همواره و به کرات صورت می‌گیرد.

فتحی بیان کرد: انصافاً روحیه ایثار و فداکاری مردم فرهنگی و نیک‌اندیش کردستانی به عنوان مهد ایثار و ازخود گذشتگی، در عرصه آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد ستودنی است.

وی مقوله «قصاص» را متفاوت و جدا از «اعدام» دانست و خاطرنشان کرد: قصاص از آیات قرآن و احکام اسلامی اقتباس شده و به عنوان حق الناس، حق اولیای دم بوده و از سوی دیگر در دین اسلام به عنوان آیین رافت و مهربانی همواره به گذشت و ایثار توصیه و سفارش شده اما متاسفانه رسانه‌های معاند نظام همواره از این ناآگاهی سوء استفاده کرده و قصاص‌های صورت گرفته را در اذهان عمومی «اعدام» جلوه می‌دهند!

مدیرکل زندان‌های کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر زندان‌های کشور بالاخص زندان‌های استان هدف حملات و تبلیغات سوء دشمنان نظام قرار گرفته‌اند، به خبر رسانه‌های معاند نظام در ارتباط با تست کرونای ایرانی در میان 50 زندانی کردستانی اشاره و یادآور شد: این خبر، کذب محض و محصول شیطنت دشمنان نظام است چراکه واکسن ایرانی هنوز تولید و به مرحله آزمایش نرسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها