موج
کدخبر : ۳۵۳۱۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353122

رییس دادگستری یزد خبر داد:

رییس کل دادگستری یزد گفت: تدوین پیش نویس سند حمایت از بزه دیدگان فضای مجازی پس از برگزاری وبینار همایش ملی پیشگیری از بزه دیدگی زنان و کودکان در فضای مجازی رو نمایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد در اولین روز از وبینار همایش ملی پیشگیری از بزه دیدگی زنان و کودکان در فضای مجازی گفت: همه دستگاه ها باید برای پیشگیری از بزه به ویژه در فضای مجازی تلاش کنند ولی به نظر میرسد پنج ضلعی دادگستری، نیروی انتظامی، سمن ها، وکلا و آموزش و پرورش باید در این زمینه آگاه و بیدار بوده و برنامه های مشترک داشته باشند.

دهشیری با بیان اینکه این همایش با همین هدف برگزار شده است، افزود: تلاش می شود با استفاده مقالات و پنل های تخصصی با حضور این پنج رکن یعنی مدارس، وکلا، ثمن ها و دادگستری و نیروی انتظامی به فهم مشترک بیشتری از این موضوع برسیم.

وی بیان کرد: در این همایش موارد آگاهی بخشی برای پیشگیری از بزه دیدگی بررسی می شود و زمینه های موجود در قوانین برای حمایت از بزه دیده برسی و بازگو می شود تا تعامل این پنج گروه برای حمایت از بزه دیدگان فضای مجازی بیشتر و نظام مند شود.

دهشیری اظهار داشت: تدوین پیش نویس سند حمایت از بزه دیدگان فضای مجازی پس از همایش رو نمایی خواهد شد سپس تهیه و تدوین نظام نامه اجرایی شرح وظایف دستگاه حمایتی مرتبط مانند وکلا، پلیس، دادگستری، آموزش و پرورش و ثمن ها در خصوص بزه دیدگان فضای مجازی را خواهیم داشت.

وی در ادامه از افتتاح دفتر حمایت از بزه دیدگان فضای مجازی در فرهنگسرای خانواده شهرداری یزد خبر داد و گفت: وجود این دفتر برای بزه دیدگانی که تمایل به حضور در فضای پلیسی و مراجع قضایی ندارند لازم است تا حضور پیدا کنند و از مشاوره های لازم بهره مند شوند و چنانچه لازم بود پلیس و قاضی با حضور در این دفتر اظهارات آنها را بشنود.

رییس دادگستری یزد گفت: در جهت اجرای سیاست های قوه قضاییه به ویژه اجرایی شدن دستورالعمل مشارکت سازمان های مردم نهاد از حضور نخبگان و کارشناسان برای شناخت و تحلیل بهتر مسائل جامعه بر اساس پرونده های قضایی و ارائه راهکار اجرایی آنها استقبال می کنیم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها