موج
کدخبر : ۳۵۳۰۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353070

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان زمان بهره برداری از پروژه انتقال آب سد آزاد به سد قوچم را سال 1400 یا 1401 عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، شهرام ملکی صبح امروز چهارشنبه در بازدید از سامانه انتقال آب پایاب سد قوچم در شهرستان دهگلان اظهار داشت: با توجه به ضرورت تامین آب شرب سالم، آب مورد نیاز اراضی کشاورزی و صنعتی دشت‌ها و مناطق شهری شرق استان، تسریع روند احداث سامانه انتقال آب از سد آزاد به سد قوچم برای دولت حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: از محل اعتبارات سال گذشته، 150 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح انتقال آب از سد آزاد به دشت‌های شرق این استان تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: امیدواریم بر اساس برنامه زمان بندی عملیات اجرایی و نیز تامین به موقع اعتبارات، سامانه انتقال آب از سد آزاد به سد قوچم برای بهره برداری در سال آینده یا نهایت در سال 1401  فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان یادآور شد: در این راستا با تاکیدات و پیگیری مکرر استاندار کردستان و مساعدت وزیر نیرو در چند سال گذشته، اعتبار مناسبی تخصیص یافته و طرح از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

ملکی افزود: از محل اعتبارات سال گذشته 150 میلیارد تومان به صورت ویژه به این طرح تخصیص داده و هزینه شد که این مهم منجر به تسریع در روند اجرای عملیات طرح انتقال شده است.

وی گفت: این طرح یکی از پروژه‌های مهم و موثر در بحث مهار آب‌های غرب کشور است و در صورت بهره برداری در بحث تامین آب شرب سالم، کشاورزی و صنعت تحول اقتصادی بزرگی را شاهد خواهیم بود.

ملکی تاکید کرد: در این طرح آب مورد نیاز بیش از هشت هزار هکتار اراضی در دشت‌های شرقی استان و آب شرب سالم شهرهای قروه، دهگلان و برخی دیگر از شهرهای استان تامین می‌شود.

وی افزود: افزایش تخصیص برای حوزه کشاورزی و صنعت و نیز توسعه 96 هزار هکتاری اراضی آبی استان در اولویت این طرح قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها