موج
کدخبر : ۳۵۰۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350753

حجت‌الاسلام صادقی در گفتگو با موج اعلام کرد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد از تامین هزینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از محل درآمد موقوفات خبر داد.

حجت‌الاسلام رضا صادقی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، در خصوص برنامه‌های دهه وقف در شهرستان نجف آباد اظهار کرد: ثبت یک وقف جدید، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و تامین مواد شوینده برای مساجد نجف آباد از مهم ترین برنامه‌های دهه وقف در این شهرستان است.

 وی گفت: در این ایام وقف جدیدی داشتیم که در قالب آن یک زمین یک هزار متری در خیابان محمد رسول الله به نام برادران ملک آبادی به ارزش ریالی سه میلیارد تومان ثبت اداره اوقاف شد.

این مقام مسئول  افزود: نیت واقف در این وقف جدید امور فرهنگی و قرآنی بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد از تهیه و توزیع نان برای نیازمندان شهرستان این شهرستان از محل اجرای امینانه نیات وقف مرحوم عابدینی خبر داد و گفت: این امر روز پنجشنبه و در یزدانشهر و فیروزآباد اجرایی شد و به 600 خانوار از این نان وقفی اهدا شد.

وی با بیان اینکه از محل درآمد موقوفه پاساژ سجاد نیز برای بهداشت مساجد شهرستان نجف آباد 80 بطری 20 لیتری مواد شوینده تهیه و توزیع شد، افزود: این امر از طریق امور مساجد نجف آباد انجام شد.

حجت‌الاسلام صادقی با بیان اینکه در یادمان شهید حججی نیز هزینه‌های آزادی چهار زندانی و با اعتبار هر کدام حدود پنج میلیون تومان فراهم شده است، افزود: همچنان جذب کمک ها برای آزادی زندانیان را داریم.

وی با اشاره به دیدار با امام جمعه و فرماندار نجف آباد به مناسبت هفته وقف نیز ابراز داشت: همچنین اسناد وقف آقای سید علی آیت نیز در این هفته کشف شد و اسناد آن بازنویسی شد و 6 قطعه زمین و مزارع در شهرستان نجف آباد در این زمینه شناسایی شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نجف آباد تصریح کرد: نیت این موقوفه عزاداری امام حسین (ع)، کمک به ایتام و نیازمندان، تامین هزینه‌های زندگی طلاب و راه اندازی حسینیه‌ای در شهر نجف آباد بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها