موج
کدخبر : ۳۴۷۰۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347016

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشدار داد:

محمود رضا مرادی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با هشدار شیوع کرونا در کرمانشاه گفت: هزینه درمان بیماران کرونا بر بودجه تخصیصی پیشی گرفته و این بسیار نگران‌کننده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر که در ۲ هفته گذشته تعداد بیماران کرونا در کرمانشاه ۲ و نیم برابر افزایش‌یافته و به ۳۸۰ بیمار رسیده است، ابراز داشت: از ۱۵۰ بیمار به ۳۸۱ بیمار کرونایی رسیده‌ایم که ۶۰ نفر آن‌ها در بخش آی سی یو بستری هستند و این در حالی است که از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون موفق به جذب ۶۸ میلیارد تومان اعتبارشده‌ایم اما مجموع هزینه‌های ما ۲ تا سه برابر بوده است.

مرادی تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با وزارت بهداشت تفاهم‌نامه ۱۶۰ میلیارد تومانی امضا کرده اما تاکنون فقط ۴۸ میلیارد تومان آن محقق شده است و ۲۰ میلیارد تومان نیز با کمک استاندار کرمانشاه از طرف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به دانشگاه علوم پزشکی کمک شده است اما بازهم هزینه درمان کافی نیست.

وی در ادامه از راه‌اندازی ۷۰ تخت آی سی یو در ۶ ماه اول امسال خبر داد و گفت: ۶ دستگاه اکسیژن ساز نیز با هزینه هر دستگاه ۲ میلیارد تومان به همراه هزار کپسول اکسیژن خریداری‌شده است و در نیمه نخست امسال حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در استان بستری‌شده‌اند که تعداد ۹۳۰ نفر در آی سی یو و ۲ هزار و ۳۰۰ نفر نیز در بخش‌های ایزوله نگهداری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از جذب ۵۰۰ نیروی شرکتی با قرارداد ۸۹ روزه و تمدید این قرارداد خبر داد و گفت: هر یک از این نیروها با اضافه‌کار حدود پنج میلیون تومان هزینه ماهیانه دارند و بار مالی آن‌ها برای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حدود ۳۰ میلیارد تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها